| drakazor33 a întrebat:

Salut TPU

Aceasta intrebare este serioasa, nu vreau sa ma jigniti, vreau doar sa va spuneti parerile.

Am 15 ani, fac 16 peste 2 luni. Sunt clasa a 9-a de acu' cateva luni nu am mai fost la liceu pentru ca nu imi place. Am numai tigani si idioti in clasa.

4 cretini in spatele meu vorbesc toata ora intruna! nu aud nimic! i-am spus profesoarei dar nu are ce sa le faca.Alt idiot cand ma vede cu mancare nu mai scap de el pana nu ii dau si lui, cand ma vede cu telefonul (TE ROG TE ROG FA-MI POZE DAMIl si mie SA ma joc!) Credeti-ma ca Urasc liceul acela.

Liceul se numeste Pamfil Seicaru, In Ciorogarla Sunt numai batausi si Nesimtiti, fete proaste, si-o trag pe la bai, in prima zi cand am fost acolo am vazut o curva cu 2 baieti la baie.

Au trecut 3 luni, deja imi e dor cand ma trezeam dimineata si plecam cu prietenu` meu cel mai bun spre statie de unde luam rata catre liceu, as vrea sa ma duc iar dar nu la liceul ala, As vrea sa ma duc la cel care este si sora mea : Dimitrie Bolintineanu se numeste liceul.Acolo nu sunt batausi si curve, acolo se invata, acolo am si mai multi prieteni, dar acum imi e rusine sa ma duc pentru ca ei o sa treaca clasa a 9-a o sa fie a 10-a cand eu o sa fiu a 9-a. Sunt oricum inalt si nu vreau sa fiu eu cel mai mare din clasa.

Daca as putea as da timpu` inapoi si m-as duce la liceul Dimitrie Bolintineanu, acolo sunt si colegii mei, si sora mea, si verisoaramea.

Am nevoie de ajutor, spuneti-mi ce sa fac?!
Ca oricum daca fac 12 clase tot aia e pentru ca oricum nu se mai gasesc locuri de munca, multi oameni pe care ii stiu au facut 12 clase si tot zidari sunt, eu vreau sa fac 12 clase ca sa nu raman cu 8. Cand te intreba o fata de care iti place cate clase ai si ii spui 8 ea ce sa creada? ca esti un prost!

Ajutor! ce sa fac! sad

Răspuns Câştigător
| atreet a răspuns:

Simplu,te transferi la alt liceu din toamna, cu toate ca ai sa repeti clasa a-9a nu-i nimic de ras in asta, si eu am procedat la fel am fost la profesionala 3 ani dupa care am dat diferentze sa intru la liceu am repetat clasa a-11a si nu a fost nimic raw ba dinpotriva ma gandeam ca am sa ma imprietenesc greu cu noii mei colegi, ei deja se cunosteau de 2 ani si a fost doar o chestiune de timp, la tine o sa fie si mai bine daca intrii in clasa a9-a din nou vei avea noi colegi care nu se cunosc intre ei si ai sa o iei de la zero, eu iti urez mult succes happyeu cred ca te va ajuta spusele mele, pana la urma mi-am dat o parere ...numai bine!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Măi copile dragă, nu te prosti, că îți poți schimba viața în rău și definitiv. Strânge din dinți, vorbește cu părinții tăi să te ajute. Ia un certificat medical, du-te la școală, milogiți-vă de toți profesorii, fii cuminte, învață cât poți și termină anul. La vară faci cerere de transfer. Motiv, să fii împreună cu sora ta, care suferă de nu știu ce(winking ) și are nevoie să fie însoțită la și de la școală. Vorbiți cu directorul de la liceul ei să te primească, vorbiți cu directorul tău să îți dea drumul. Este realizabil! Cu multă atenție din partea voastră. obțineți bunăvoința celor de care depinde treaba... Și fii cuminte! Succes! Și lasă rușinea de ceilalți, asta e viața, important e să scapi de acolo. Dacă îți sunt prieteni buni, nu or să te facă să te simți prost. Tare mult aș vrea să-mi scrii ce ai hotărât, după ce vorbești cu ai tăi.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru drakazor33):

Of, păi tu n-ai văzut că ți-am făcut cu ochiul big grin?! Ăsta ar fi fost pretextul, n-am zis că suferă de ceva, ce, o cunosc,?!
Există scutiri și pentru o juma de an, după hepatită, după mononucleoza infecțioasă și altele.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru drakazor33):

Măi, da'tu ai 6 ani sau 16?! Să "vorbească" părinții tăi cu medicul de familie și află ei...
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/, te va ajuta un pic.

Răspuns utilizator avertizat
| usernameforgirls a răspuns:

Pai,daca nu ai pierdut foarte multe luni de scoala si inca poti recupera materia,ai putea sa termini liceul acolo apoi sa te transferi la ce liceu vrei, asta in cazul in care mai sunt locuri la liceul respectiv, asa o sa fi in clasa cu prietenii tai si nu va mai trebui sa repeti clasa. sper ca ti´am fost de ajutor