| curiosul122 a întrebat:

Aici vreau sa va zic ca mie imi place de o fata din clasa, insa nu am ce sa zic. Ei nu stiu daca ii place de mine, insa vorbeste uneori cu mine mai mult de cat ceilalti baieti sau fete. Singurul defect la ea este ca nu prea e cu scoala, nu ma refer ca e pitipoanca sau etc. Ma refer ca nu e desteapta. Corpul o face sa para o fata mai isteata, insa ea nu stie aproape la cele mai usoare exercitii. Eu as vrea sa-i ofer ajutorul, insa niciodata nu mi-l cere, sunt unul dintre cei mai destepti din clasa si tot timpul as accepta daca cineva imi cere ajutorul(nu ma laud, ci unii imi mai spun asta pana si doamna profesoara).
Uneori, cand mai jucam jocurile pe care le jucam in trecut parca adevar sau provocare tin minte, eu alegeam deseori provocare. Toti imi spuneau de fata aia, la fel ca si ceilalti spuneau de mine la acea fata. Multi ne cred perechea potrivita si doamna invatatoare face glume despre mine si exact de acea fata. Gresim uneori doar noi doi din clasa intreaga la aceleasi chestii.
Cum fac sa aflu si eu daca ma place sau nu? Nu vreau sa ii spun direct. M-as gandi sa-i spun prietenei celei mai bune a fetei si s-o intrebe.
Tu, tie iti place de George? (asa ma cheama), zi sincer pentru ca nu ii mai spun nimanui, toata lumea stie ca el te place, dar tu nu ii spui asta, recunoaste sau zi macar sinceritatea.

Vreau sa aflu daca ma place sau nu, ca sa stiu si eu. Cum procedez?

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

Eu zic să te faci tu plăcut, nu să dai în ghicitori, mă place nu mă place.

Ai zis că nu e deşteaptă, păi bun, când o vezi că scrie ceva în pauze, ajut-o, şi oferă-te să-i mai dai ajutorul, de exemplu când plecaţi acasă sau în pauze, "să-mi zici la ce nu mai ştii să rezolvi că te ajut eu" şi vezi ce iese, dacă nu, aia e, e aiurea să întrebi prin X şi Y, dacă vrei să te placă calumea bagă-te în seamă cu ea.