| mihaianonim a întrebat:

Am 12 ani si imi place de o fata.Ma inteleg foarte bine cu ea. Am intrebat-o daca ma place si mi-a raspuns
-Nu stiu. apoi a ras.
Ce pot sa inteleg?

Răspuns Câştigător
| SongokuJR a răspuns:

Se pare ca este intre si intre s-ar putea sa te placa, incearca sa te apropii de ea, adica sa va gasiti subiecte de discutie comune despre... emisiuni, imbracaminte, jocuri sau lucruri care le face in timpul liber etc... Dupa ce te-ai apropiat mai mult de ea, ii zici daca vrea sa sa iasa la un suc cu tine, la o prajitura, film, o plimbare prin parc, clasice, ai grija sa nu sari pe ea din prima ca asta o va enerva, daca e poti sa o intrebi daca vrea sa o conduci acasa si asa daca acepta majoritatea la astea te place. Fundita?

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ea te place în sensul de amic, tovarăș, camarad la bine și la rău.
A fost puțin surprinsă că ai întrebat-o dacă te place, iar ea fiind confuză, a răspuns NU ȘTIU. (și normal că a râs apoi)
Sfatul meu este să aștepți să se liniștească apele, să-i lași o perioadă de timp să se mai gândească (cam 2-3 zile), apoi după ce vă întâlniți, o întrebi iar, dar mai discret!

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Buna..eu sunt fata deci in opinia mea este posibil ca si ea sa te placa, daca as fi in locul tau as ruga-o sa imi raspunda sincer ca sa stiu ce sa cred in aceea privinta, si poate a spus "nu stiu"ca sa rusinat..sincer eu as fi facut la fel daca eram in locul ei. Sper ca te-am ajutat, succes!