| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, sunt baiat si vreau sa am parul lung... parinti sunt plecati in strainatate si stau la bunici care nu ma lasa ca cica arat ca un golan pnm. prin apropierea scolii vreau sa ma tund filat ca sai multumesc si pe ei dar ei nu... ce pot sa le zic sa ma lase dracu in pace?

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Dacă ei asta consideră, cred că ar trebui să le explici cum e cu moda în ziua de azi sau cere-le voie părinţilor tăi. Spune-le mai exact ce înseamnă cuvântul 'golan' ca să ştie ce vorbesc...

| bogdanelme a răspuns:

Nu stiu, e complicat, incearca sa vorbesti cu ei, sa ii convingi, eventual sa vii cu niste exemple, alte persoane cu parul lung... Succes.