| Costea_Iulian_Cosmin_1990 a întrebat:

am 14 ani si anul viitor voi merge la liceeu,dar nu stiu la ce profil ar trebui să merg,cel mai mult îmi place istoria, geografia si engleza!
La ce profil credeti că ar trebui să merg?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Dacă şi limba română este printre materiile tale favorite, cred că profilul filologie bilingv engleză va fi pe placul tău.
Cel mai bine este să te consulţi şi cu alte persoane, precum părinţii tăi, acum că eşti nehotărât. Însă, odată ce te-ai consultat cu cei pe care-i consideri de încredere, pune-ţi gândurile în ordine şi decide-te singur unde ai vrea să mergi. Să faci ceea ce-ţi doreşti cu adevărat!
Baftă

2 răspunsuri:
| Andrei1496 a răspuns:

Profilul uman bilingv engleza cred ca ti se potriveste.
Dar inainte de a lua o decizie, ar fi bine sa te consulti si cu parintii tai, sa le comunici si lor ca sa stie. Un sfat de la ei nu ar strica ^_^

| artmosfera a răspuns:

Filologie-bilingv engleză sau științe sociale.