| AndreiMureseanu2 a întrebat:

Am 14 ani si deocamdata nu am avut nicio iubita. Imi place scoala, sunt premiantul clasei, dar nu sunt tipul de copil care toceste si sunt super de treaba, sunt clasa a 8 a. In clasa a 5 a, imi placea de o fata de a 8 a, dar nu i am spus, oricum, nu aveam nicio sansa, dupa iar mi-a placut de alta fata, dar tot de clasa a 8 a, dar tot nu am indraznit. Acum sunt de 100 de ori mai frumos decat in a 5 a, cred ca toata lume e asa. Acum imi place, sau cateodata ma gandesc la o colega de clasa, dar are iubit. asa ca nu o sa fiu nesimtit sa ma dau la ea. dar nu sunt sigur ca imi place de ea, oricum, de un timp nu mai imi place nicio fata, adica unii zic de exemplu de o fata ca e frumoasa, iar mie nu mi se pare, nu ca eu as fi o frumusete, dar intelegeti voi, in ultimul timp nu am mai mi-a mai placut de nicio fata. Mersi

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Draga Andrei, la 14 ani iti poti face o prietena, nu o iubita, ca acela au nevoie de mai multe decat poti tu oferii la varsta asta.
Deocamdata, ia-o cu inceputul! Fa avansuri unei fetite care iti place tie si cere-i prietenie!
Frumusetea nu face doi bani, daca nu esti respectuos si cu bun simt! Saluta fetele, vorbeste-le frumos si ele te vor gasi atragator si placut.
Daca tie nu-ti place de nici o fata, nu-i nimic, intr-o zi, cand vei mai creste, probabil vei gasi tu pe cineva care sa-ti placa.
Oricum, esti a VIII-a si este mai important sa te focusezi acum pe invatat, ca ai numai cateva luni la dispozitie, pana la examenul cel mai important din viata ta!

| AC4S4 a răspuns:

Relatiile de iubiti au ca scop casatoria, casnicia.
Doar nu vrei sa te casatoresti la 14 ani, nu?

| MrSnow a răspuns:

Sper că te-ai setat pe vreo fată de care îți place și sper că nu ți-ai schimbat orientarea
Fixează-te pe o fată, una care crezi tu că îți place, vorbește cu ea, îndrăznește să o inviți în oraș, glumeste cu ea
Faza cu nu prea îți mai place vreo fată e poate că ți-ai ridicat standardele și vrei ceva mai bun
Baftă