| cocosmocos a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata.Aceasta fata este din alta clasa de a VIII-a. Eu sun a VIII-a B ea este a VIII-A. Faza este ca nu prea ma baga in seama.Incerc sa spun ceva (sunt cam timid) si ori se uita in alta parte ori se face a fi atenta la altcineva.

Si cel mai mult ma oftica fatul ca il baga in seama pe un coleg din clasa mea, iar acela este ceva de genul stickmen /skinnyboy(pe scurt slabanog) iar eu fac sport de 5 ani si se vede.

Va rog, chiar vreau niste sfaturi bune, o plac foarte mult pe fata aceasta si cred ca o sa innebunesc daca o sa o fad cu un alt baiat in afara de mine.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Placerea resimtita de tine nu este suficienta deoarece dragostea inseamna ceva mai mult. Sentimentele trebuie obligatoriu sa fie reciproce. Nu este suficienta doar atractia fizica. Importanta este cea sentimentala si din ceea ce scrii se pare ca ea este atrasa SENTIMENTAL de acel skinnyboy. Trist dar adevarat si nu ai ce face deoarece trebuie sa accepti aceasta situatie.

| SpeșălGirl a răspuns:

Cand esti pe hol cu ea, salut-o si deschide anumite subiecte de discutie.De exemplu, examenul pe care urmeaza sa il dati, evaluarea nationala.Intreab-o de cum si-a petrecut Pastele si poarta conversatii mai lungi.Ei bine,dupa ce ai vorbit cu ea,peste o zi poti sa o bagi in seama pe facbook si sa o intrebi de filmele preferate,de ce ii place sa faca. Poti sa ii faci complimente,dar sa incerci sa fii subtil. Daca da si ea semne,de exemplu,peste cateva zile in care tu ai inceput discutia te baga si ea in seama, e bine.Dar daca tot isi muta privirea cand vorbeste cu tine, nu vine si ea cu subiecte de discutie si iti raspunde doar la intrebarile pe care i le-ai pus, asa mai sec, las-o balta ca sunt si alte fete.Chiar daca ai imrpesia ca e singura de care ar putea sa iti placa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Ce te faci daca ea este de fapt INDRAGOSTITA de acel baiat de care aminteste el. Daca ai fi tu in situatie acelei fete sunt convins ca nici nu l-ai asculta sau in cazul in care ar insista l-ai si injura. Oare ma insel cumva?

| SpeșălGirl a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai,daca mi-ar placea de un baiat si altul s-ar baga in seama cu mine as fi politicoasa si nu as jigni.L-as trata ca pe un prieten, dar i-as spune ca imi pare rau si ca sunt indragostita de altcineva.El va trebui sa inteleaga si sa treaca peste.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Banuiesti de ce ti-am adresat intrebarea? Parca in raspunsul tau il indemnai cu totul altceva. Sa ai o seara frumoasa si mai ales placuta.Pa,pa.

| SpeșălGirl a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai il indemn sa se duca la ea si sa aiba curaj, iar in cazul in care aceasta ii spune ca nu il place de el sa treaca peste. happy O seara placuta si tie si Paste fericit!

Răspuns utilizator avertizat
| florinalin89 a răspuns:

In primul rand fii mai indraznet si arata-i ca nu esti intimidat de ea, de frumusetea ei.Baga-te in seama cu ea dar fa-o sa creada ca nu te intereseaza ca iubita ci doar ca prietena.