| Mihai_Aletzu_1990 a întrebat:

Salut TPU
Am 14 ani si imi place de o fata careia i-a placut de mine in clasa V, acum sunt in VII si imi place de ea.Eu am aflat abia acu ca m-a placut si nu stiu daca sa ii spun ca o plac sau nu.

8 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Cum sa nu ii spui?! Mai ales daca si ea a avut (si poate inca are) sentimente pentru tine.

Dar daca vorbesti cu ea fa-o in particular happy (logic).

BftA!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te-a placut cand erai in clasa a 5-a, si tu o placi acum in clasa a 7-a, inseamna ca sunteti pe drumul cel bun de a face o relatie frumoasa si de durata.

| Doub a răspuns:

Lasa relatiile la varsta ta.happy

| Neuronul a răspuns:

Sun-o după şcoală să vă întâlniţi, oferă-i un trandafir, fă-o să se simtă specială lângă tine, spune-i cât de frumoasă este şi îşi va da singură seama că o placi!

Răspuns utilizator avertizat
| andreiul78 a răspuns:

Salut prietene.
O sa fiu direct. Nu esti pregatit pentru o relatie de la 14 ani. Stiu ca tu crezi ca esti matur si arde sufletul in tine dupa ea si ai face orice ca sa o faci sa te placa si alte chestii. Si eu am fost ca tine si stiu cum e. Chestia e ca oricat as incerca eu sa iti explic cum sa seduci o fata, cum sa ii starnesti sentimente de admiratie fata de tine tu nu o sa intelegi pentru ca sunt chestii care le intelegi abia mai tarziu. Esti mic acum si nu poti "procesa" tot ce as putea eu sa iti scriu aici.
Concluzia, mai asteapta putin si ocupa timpul liber cu activitati interesant si lasa iubirea momentan. Nu esti pregatit.
(sfat: incearca sa nu mai arati ca... ca in poza de profil)

| Mihai_Aletzu_1990 explică:

Pai da i.am spus azi ca o plac simi.a zis ca nu ma place

| EdenHazard10 a răspuns:

Sefu' de unde ti-ai luat ochelarii?