| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si strang la banii mei de buzunar de vreo 2 aproape 3 ani. In prezent am 15 milioane (in bani vechi). Eu tot ii strangeam ca imi promisese maicamea ca mai imi da 10 mil si o sa imi cumpar un PC mai bun. Ideea e ca nu stiu dar nuprea mai vreau sa imi cumpar acel pc. imi puteti dadea parere ce sa imi cumpar cu acesti bani? Adica ce mi-ar fi mie la aceasta varsta cel mai util. Excludeti variant sa imi cumpar haine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ally20Alexandra a răspuns:

Sa il poti cumpara. Nu e neaparat să iti irosesti banii de acum, dacă încă nu stii ce sa faci cu ei. Eu am 16 ani si economisesc banii de când aveam 10 ani... încă nu știu ce să imi cumpar din ei laughing dar continui să economisesc happy

3 răspunsuri:
| Ally20Alexandra a răspuns:

Gandeste-te la ceva ce ti-ai dori tu foarte mult...sau daca nu, ai putea sa ii strangi în continuare, iar la varsta la care chiar vei avea nevoie ceva, sa

| William a răspuns:

Nu iti recomand sa iei un pc la 2500 de lei pentru ca vei fi dezamagit. Nu iti recomand nici sa iti cumperi un laptop de gaming pentru ca laptopurile sunt inferioare desktopurilor. Mai strange pana faci 5000 de lei ca sa iti iei un pc ca lumea.

| Kira5854 a răspuns:

Mai strangi pana la 16 ani si peste 2 ani in perioada asta pleci undeva de o parte din ei, iti cumperi ce mai ai nevoie...