| Bibi7777 a întrebat:

Am 14 ani si sunt clasa a 7-a, cand o sa fiu clasa a 9-a vreau sa ma mut singura intr-o casa, parintii sunt de acord. Vreau sa ma mut singura intr-o casa deoarece e mai aproape de liceul unde vreau sa merg. Daca parintii mei sunt de acord ma pot muta in alt judet si sa locuiesc singura? Fara raspunsuri de genul " ai doar 14 ani, esti prea mica". Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Sunt multi care atunci cand merg la liceul stau in chirie sau la camin deci nu ar fi nimic nou in cazul tau, atat timp cat esti responsabila pentru tot ce faci. Daca parintii vor vedea ca te tii de prostii o sa te aduca la un liceu mai aproape de ei probabil.

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Parearea mea sincera este: ar fi o mare greseala sa faci asa ceva. Dar daca faci asta: mi-as dori sa vorbim despre situatiile intampinate, doar dupa 5-6 ani si fara a omite nimic din ce ai intampinat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da te poti muta dar parintii te vor verifica regulat sa nu te apuci de facut prostioare.

| siriusblack98 a răspuns:

Ai doar 14 ani, esti prea mica...stai,ce?! Mna, banuiesc ca poti cu acordul parintilor tai.Nu stiu ce s-a mai modificat prin lege in ultimii ani ca se schimba de la luna la luna.Dar cum pe nimeni nu intereseaza de nimic poti sa iti faci si acest hatar fara stres.

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca, parintii iti vor inchiria o camera pe undeva, cu cineva, sau te vor da la caminul liceului, pentru ca singura intr-o casa nu poti locuii, neavand cum sa te intretii si nici sa platesti chiria de una singura.