| BaiatDeGaşcă a întrebat:

am 15 ani si am facut o mare prostie...
Anul acesta facem banchet la sfarsit de clasa a 8-a. Am vorbit cu un fotograf sa ne faca la fiecare un album cu poze, acel album costand 195 lei... Am dat saptamana trecuta 70, eu fiind fumator i-am cerut mamei 50 si am mintit-o ca e tot pentru album. si Lunea asta fotografa ne-a zis sa aducem restul de bani adica 125 de lei si mama a zis ca imi mai da doar 75 de lei pentru ca mi-a dat atunci 50 si cu 70 la inceput is 120 lei. Ce ma fac.

7 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

Vezi ce se intampla daca fumezi?

| Fatamuntilor a răspuns:

Ceri cu imprumut de la parintii tai, urmand a da din alocatie.
Si spui adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inventeaza ca dai pentru fondul scolii/fondul clasei/bani pentru cadouri etc.
Asta sa fie invatatura de minte! data viitoare economiseste din banii pentru pachet daca vrei sa fumezi! happy

| Copac13 a răspuns:

In primul rand lasate de fumat ca e o risipa de bani si ca sa faci rost de bani ai putea lua din alocatia ta

| KamaSutra a răspuns:

Spune-i adevarul mamei tale sau imprumuta-te la un prieten

| 愛日本 a răspuns:

2 cai: ii spui adevarul - ii minti

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Te duci la un local, la care stii tu ca e un sef mai detreaba si ii ceri bani sa faci curat, sa speli vase etc. La mine a tinutwinking