| Mihai99182 a întrebat:

Am 16 ani. Acum o saptamana am aflat ca o fata ma place, pana atunci nu am bagat o in seama dar de atunci a inceput sa mi placa si mie de ea din ce in ce mai tare. E de aceeasi varsta cu mine si nu am avut curajul inca sa o bag in seama, nu stiu ce sa i spun, cu ce sa incep. Ne intalnim in fiecare zi in autobuz. Cu ce ar trebui sa incep?

1 răspuns:
| UnTipObisnuit a răspuns:

"Hei!"

Si gata, totul vine de la sine. Vorbeste cu ea cum ai vorbi cu un prieten, ai grija de fz apropo. Ma rog, ideea este sa incepi o discutie, daca te pasioneaza ceva vorbeste despre acel lucru.
Dupa o intrebi "Um, ma gandeam daca nu vrei sa mergem pana la *nume de restaurant* la un suc ceva. Mai vorbim, mai ne cunoastem etc. Nu-ti face griji! Fac eu cinste."