| RazvanMessi10 a întrebat:

AM 16 ani am facut fotbal si acum vreau sa ma apuc de mma / ufc imi place sa ma bat orice feluri de bataie am doar 45 Kg...dar ma bat tare si renunt niciodata... spuneti-mi si mie niste dezavantaje si avantaje.dau funda cele mai bune big grin multumesc funda. funda

2 răspunsuri:
| crina_1119 a răspuns:

45 de kg la 16 ani si vrei sa te bati? daca vei fi nevoit sa te bati cu unul mai mare ca tine care va avea vreo 80 de kg?straight face mai bine revino la fotbal sau du-te la sala si pune ceva muschi pe tine.winking

| Vladuthz a răspuns:

Avantaje ar fi ca prinzi skill in lupta. Dezavantaje ar fi ca vei intra in contact cu oameni care duc lipsa de inteligenta, vei risca sa dezvolti boala Parkinson mai tarziu de la prea multe lovituri asa cum a patit tipul ala campion la box sau la ko nu mai stiu exact (cauta ca gasesti) si ti se va lua atentia de la adevaratele valori si risti sa ajungi cocalari. O zi buna happy