| vLaDxB08 a întrebat:

am 16 ani sunt in clasa a 9'a si din pacate am ramas repetent, parintii mei sunt in Germania, cum as putea sa le dau vestea, ca sa indure ei mai putin? Tin sa mentionez ca tatal meu sufera de parkinson si nu are voie sa se enerveze.

3 răspunsuri:
| alexxxei a răspuns:

Ar trebui sa-i spui numai mamei tale ce s-a intamplat si sa-i explici ca nu-ti place scoala poate ar intelege

| corolav a răspuns:

Dar nu e nevoie să le spui că ai rămas repetent.
Le spui, pur și simplu, că ți-a plăcut foarte mult această clasă și vrei să o mai faci o dată, pentru a ști și mai bine.

| FDp_SmoKey-LoVe_1996 a răspuns:

Pai ba frate. si eu am tot 16 ani. daca nu vrei sa-ti faci parinti sa sufere dc nu te duci la scoala ca te trec profesori daca nu faci absente. si orice profesor daca-i zici ceva iti da 5... cat de putin daca vede ca nai absente si nu-i comentezistraight face pacat acu nu mai poti da inapoi.