| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU: am 17 ani și doar 1.60 înălțime, nu mam mai înălțat din clasa a XIII a, am o problema sau ce as putea face sa mă înalt?

Răspuns Câştigător
| JomelaMaya a răspuns:

Încă mai ai timp să crești, dec ar trebui să începi să te joci basket, este sportul care chiar ajută creșterea în înălțime, dar totodată, dacă nu ai cum să joci sau unde, ai putea sări în fiecare zi de cel puțin 15 ori ca și când ai arunca o minge la coș.
Sau uite poți citi aici: http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/, fata asta a crescut 5 centimetri în câteva luni, deci la tine ăia 5 pot însemna 10 sau chiar 15 că ești băiat și voi creșteți până la 19-21 ani, deci eu una iti urez succes.

10 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Du-te odata la endocrinolog. Spune-i care este problema si urmezi un tratament. Cu cat mai repede cu atat mai bine. Esti oricum foarte la limita cu varsta.

| Sociopat a răspuns:

Bravo tata, bravo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai auzit de cratima, ai 17 ani si ai trecut de clasa a 13-a? Nu stiu ce ma mira mai tare.

| DangerPlayer a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze am observat si eu dupa ce am scris

| DangerPlayer a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze am vrut sa scriu VIII

| PreaTareღ a răspuns:

Să practici sport, basket.

Crede-ma există oameni la 18 ani 1.48.
Succes

| SerenaSmiley a răspuns:

Poate, dar s-ar putea sa te mai inaltii. Baietii se inalta pana la 25 de ani. Asa am auzit.

| anonim_4396 explică (pentru SerenaSmiley):

21 nu 25

| Uzi17 a răspuns:

Cum ai ajuns la 17 ani in clasa a XIII-a?

| DangerPlayer a răspuns (pentru Uzi17):

Lol scuze am gresit am vrut sa scriu VIII