| VladAntonio a întrebat:

am 20 de ani iar prietenul meu cel mai bun are aceeași vârstă ca si mine, ne stim de la grădiniță și inca de atunci mi-am dat seama ca este putin diferit, dar nu am stiut cu ce față de mine... până prin liceu cand mi-am dat seama ca este gay. Nu am nici cea mai mica problema cu orientarea lui sexuală sau ceva in gen dar de la o vreme încoace se apropie cam mult de mine..cum as putea să-i spun fără să se simtă jignit s-au fără să-l fac să se supere, ca nu imi plac băieții.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa aduci in discutie fete, sa vorbesti de mai multe ce bine arata, cat iti place de ele, ca-s asa frumoase femeile (fata de barbati) etc

| Andreeush a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca nu te deranjeaza orientarea lui sexuala doar ca tu nu esti la fel.

| aXy99 a răspuns:

Un raspuns foarte bun, dar care m-a amuzat copios intr-un mod trist. Un baiat sa-i spuna celui mai bun prieten (tot baiat) ca vor sa ramana prieteni rolling on the floor
Ce friendzone mai e si asta?

| GirlOnline81 a răspuns:

Ti-ai dat seama sau ti-a marturisit el?

| ibaal a răspuns:

Spune-i verde-n fata!
Stii cum elaughing
te doare de el, insa mai tare te doare de tinebig grin laughing
Nu ai cum s-o dai in bara cu adevarul!
Tine minte, numai prieteniile adevarate sunt menite sa treaca testul timpului!
Daca nu e sa fie, asta e...nu conteaza ca ati fost prieteni pana acum...de la un punct, ca si casniciilelaughing
incep "nepotrivirile de caracter", oamenii cresc diferit.
In cazul tau, daca acesta atenteaza la "bulanul" tau si tu nu esti interesat, spune-irolling on the floor big grin

| EGGc a răspuns:

Fa-ti o iubita, va intelege singur.
Daca nu e posibil, vorbeste-i de o fata pe care o "placi" ( chiar daca nu o faci). Alegi tu pe cineva.
Da-o subtil!
Daca nu vrei? încearcă cu el.
Baftă!