| anonimul0724 a întrebat:

am aproape 15 ani(baiat) si de vreo 1 an mi-a aparut mustata(se vede destul de bine, nu e prea deasa dar se observa de aproape).
Am discutat problema cu mustata acum cateva zile cu tatal meu si el a spus ca nu-i ok de la varsta asta etc etc.
Cum sa-l conving sa ma lase sa-mi iau mustata?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Da-i videoclipul asta sa se uite la el: https://www.youtube.com/watch?v=zMYuLImWz4E

De ce nu ar fi ok sa-ti iei mustata? Crezi ca-ti creste mai rau? Pai iti creste normal, in perioada asta corpul e la pubertate si e normal sa iti creasca, ea se indeseste cu timpul, nu are absolut nici o legatura cu faptul ca te berberesti sau nu.
Totul tine de genetica aici, daca tatal sau bunicul tau au par facial foarte mult, si tu o sa ai, in schimb daca sunt spâni, nici tu nu o sa prea ai.
Si aici vorbesc din experienta, eu mi-am luat mustata pe la vreo 13-14 ani si abia la 17 a inceput sa mi se indeseasca si sa apara prin diferite parti ale fetei.
Acum o sa zici ca mi-a crescut barba pentru ca mi-am luat-o la 13 ani... nu e adevarat, ea oricum crestea, doar ca la varsta asta nu arati tocmai ok cu mustata... mai ales ca nu iti creste cioc sau mai stiu eu ce, mustata simpla fara pic de barba nu arata bine pe aproape nimeni.
La 15 ani mi-a aparut ciocul, dar nu am dat nici macar o data cu lama acolo, cum iti explici? La 16 ani deja a devenit foarte gros si parul era destul de evident, dar inca nu am dat cu lama, cum iti explici?
La vreo 19-20 de ani barba era aproape completa.

| anonimul0724 explică (pentru raMLesS):

Si zici ca e ok sa ma rad cu bicul?
btw multumesc pentru raspuns

| raMLesS a răspuns (pentru anonimul0724):

Da e ok