| FulgerMcQueeN a întrebat:

am descarcat un server de metin... ( nu e despre server vorba ). Dar dupa ce l-am dezarhivat, cand am dat pe iconita de la config, p***. Imi arata la sageata ca gandea si dupa 3 sec a disparut iconitza. Precizez ca am un windows 8 pușcat, vai de capu lui. Si nu, nu pot schimba windowsul daca asta mi-ati recomanda unii dintre voi. Apoi am apasat pe launcher (avea 3 ) si bingo toate au disparut. M-am dus la Windows defender si firewall sa le dezactivez ca poate alea aveau,, nervi", dar ce sa vezi ca erau deja dezactivate.
Precizez ca debea am dat si eu examenele si chiar am nevoie sa ma apuc de un joc, si tare imi era dor de un sv de metin, dar cu un PC prost ca ameu nu ai ce face. Deci daca aveti vreo propunere o ascult / citesc cu drag si va dau si duntida ( clar ) daca s-ar putea sa imi raspunde-ti cat mai repede happy. Scuzati categoria!
Va multumesc frumos.!

Cu toata stima,
Narcis!

1 răspuns:
| DorelCelChel a răspuns:

Prietene. Un server de Metin?
Iar din ce imi spui tu, asta e un caz tipic de atac cibernetic. Era virusat. Avea un troian, iar tu l-ai descarcat. Nu am sa intreb de unde l-ai descarcat, dar sigur nu e ok daca asa se comporta. Pe langa asta, poate ti-a dezactivat virusul Firewall-ul. In nici un caz sa nu dezactivezi singur Firewall-ul. Creeaza si tu o exceptie la programele care vrei sa le ignore, din control panel. Zic sa-ti iei un antivirus bun.