| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am facut ceva ce nu trebuia, i-am dat nud unei fete cu care nu am mai vb mai bine de 2 ani, iar aceasta m-a dat mesaj si am vb asa vreo 2 sapt pana mi-a cerut intr-o seara sa facem schimb de poze nud. Fara sa ma gandesc am acc si i-am trimis eu primul si asteptam de la ea. Nu mi-a mai dat, in fine si dupa cam 1 sapt ne-am certat si ea mi-a aratat ca facut ss la poza si ma amentinta ca daca nu ii dau contul de ig va trimite pozele la toti prietenii chiar si la parintii mei. Atunci m-am panicat si i-am dat block peste tot, am sters tot si dupa aceea peste cam tot 2 sapt i-a dat msj unui prieten zi i-a zis ca ma iubeste si ca sa ii dau unblock. Dupa ce au mai vorbit ei acesta mi-a trimis poza aia nud cu mine pe care i-am trimis-o si mi-a spus sub un alt context daca eu sunt ala gen si i-am zis ca nu. Ei au mai vorbit pana el i-a dat block.
Acum va intreb pe voi ce sa fac in cazul acesta?
Mentionez ca eu si ea suntem minori gen 15 14 ani si ca poza pe care am facut-o are anumite gen parti din camera mea [adica un covor, o patura] ar putea sa creada cineva? Va rog sa raspundeti cu seriozitate

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu poate dovedi.In ziua de azi e usor sa editezi orice. Poate face captura de ecran la o discutie cu tine si sa puna acolo orice poza vrea. E total irelevant.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti redecorezi camera, no one will know.laughing)

Lasand gluma la o parte, nu mai fa din astea cu absolut nimeni.E cat se poate de iresponsabil si injositor, mai ales ca in aceasta etapa sunteti doar niste copii care fac misto si cauta sa se distreze mereu.Nu prea exista conceptul de incredere nicaieri in ecuatie.Crede-ma.In locul tau as ignora-o pe aceasta fata.

Poti trimite poze nud doar partenerului/partenerei de viata, uneori nici chiar lor, caci le pot folosi ulterior despartirii ca santaj. Daca totusi esti setat pe idee, asteapta pana cand mai cresti (acum nici macar nu sunteti dezvoltati cum trebuie, ce e asa interesant in pozele alea? nimic) si da mereu crop, nu iti fa poze in oglinda astfel incat sa se vada ce e prin camera.Dar repet, nu e deloc o idee buna.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Mie nu îmi apare fata în aceea poza deci nu poate dovedi ca sunt eu nu?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poate dovedi.In ziua de azi e usor sa editezi orice. Poate face captura de ecran la o discutie cu tine si sa puna acolo orice poza vrea. E total irelevant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti tu, si gata.
Nu e camera mea,
Ce de parca tot orasu stie care e camera ta?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Trebuie eliminat covoru)))) (glumesc cu tine tinere)

Asta ar trebuie să-ți fie de ajuns să-ți dai seama de ce fel de om este și să-ți iei o lecție importantă din asta și nu mai face poze nud și nu mai trimite altor oamenii poze cu tine în ipostaze indecente și ne adecvate.