| anonimul0724 a întrebat:

am fost diagnosticat cu otita medie, si pe mine de 4 zile m-a durut foarte tare urechea si n-am mai putut face baie deoarece mi-a fost frica ca-mi afecteaza urechea.
Eu iau tratament cu antibiotice de 2 zile, dar faza e cum sa-mi fac baie pe cap, sa-mi bag vata in urechi, dupe ce-mi fac baie sa ies afara? Sa ma usc cu feonul?
Cum as putea face baie fara sa ma ia durerea?

1 răspuns:
| BaiatulTimid16 a răspuns:

Si tata a avut otita, iar când a fost la spital medicul ia recomandat ca atunci când face baie sa bagi în ureche vată înmuiată în ulei alimentar.