| bibi5961 a întrebat:

am gasit un golf 4 din 06/2002 euro 4 asa scrie in acte. daca merg la rar si noxele ar fi prea mari...atunci cei de la rar o pot pune ca fiind euro 3 pentru prima inmatriculare? cine imi da un raspuns bun, prim fundita...mersi

1 răspuns:
| byka1986 a răspuns:

Nu. Masina trebuie sa emita noxele care sunt trecute in talon. Daca motorul este euro 4, el trebuie readus in stadiul in care sa scoata noxe euro 4. Daca motorul scoate noxe mai mari, euro 3, cei de la RAR nu au voie sa va lase sa inmatriculati masina pana nu aduceti motorul in stare perfecta de functionare. De obicei este foarte costisitor sa va apucati sa refaceti motorul, distributia etc... cel mai bine ar fi daca ati avea un "prieten" la RAR.