| ToxicGirl a întrebat:

am mare nevoie de ajutor. Iubitul meu s-a schimbat de ceva vreme.Nu se mai comporta si vorbeste la fel cu mine.parca s-a shimbat pur si simplu.Noi nu ne-am vazut in jur de 2 saptamani pentru ca el a fost plecat.si dupa ce a venit nu a mai fost la fel. El imi spune ca ma iubeste foarte mult. dar destul de rar si nici nu isi prea face timp pentru mine.Pe de alta parte am un prieten foarte bun care ma place de foarte mult timp.si e asa dulce.mereu vorbeste dragut cu mine si ma face sa ma simt bincand sunt suparata.Asa cum facea inainte iubitul meu. Dar cei 2 nu se inteleg bine deloc.Erau prieteni buni inainte dar s-ar certat dintr-o porcarie.Va rog frumos dati-mi si mie niste sfaturi. Ce sa fac? Cu care dintre ei sa fiu impreuna? Cu actualul sau cu cel mai bun prieten? Cum sa fac sa nu il ranesc pe nici unul? Va rog ajutati-ma.nu mai stiu ce sa fac sad
Am uitat sa mentionez ca sunt impreuna cu iubitul me ude aproape 3 ani.si prietenul meu cel mai bun ma place de 1 an... Funda si voturi pentru cei ce ma ajuta:X

Răspuns Câştigător
| Teo306 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai astepti putin sa vezi cum decurg lucrurile cu prietenul tau, sa vezi daca se comporta l fel apoi sa iei o decizie.pentru ca dragoste cu sila nu se poate.iar daca nu mai merge relatia cu iubitul tau probabil ai putea sai dai o sansa prietenului tau cel mai bun.:*

3 răspunsuri:
| bebelusa_9541 a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau tine la tine din moment ce ati stat ata de mult timp impreuna! si chestia cu prietenul cel mai bun...la fel s-a intamplat si la mine! Corect ar fi sa faci ceea ce iti spune inima! daca tu consideri ca il iubesti pe prietenul tau f mult si chiar daca se poarta asa si el te iubeste as zice sa ramai cu el pentru ca stii cum se spune:.nu lasa vrabia din mana pe cioara de pe gard"! insa exista,, riscul" ca langa prietenul tau cel mai bun sa te simti mai bine! App: nu ai mentionat daca si tie iti place de prietenul tau cel mai bun! Acestea sunt doar sfaturi! Tu sa faci asa cum te indruma inima! Mult succes:*

| Roxyuy a răspuns:

Pai daca nu se mai comporta la fel de bine ca la inceput lasa-l, ca se pare ca s-a cam saturat d relatia asta.Cel mai bine ar fi sa incerci ceva nou cu amicul tau daca se comporta frumos cu tine si va intelegeti.

| ToxicGirl explică:

A fost foarte greu sa decid cui sa ii dau funda.toate raspunsurile sunt foarte bune...Multumesc pentru ajutor.o sa incerc sa iau de la fiecare sfat cate ceva.si sa vac cum o sa fie in continuare.Pana la urma daca nu risti nu castigi laughing