| DedeeAndreea a întrebat:

Am nevoie de ajutor.M am despartit de iubitul meu pentru ca nu imi dadea atentie si statea non stop cu prietenii lui. Acum regret relatia si tocmai pentru ca stiam ca nu vom mai fi ca inainte nu am vrut o relatie cu el dar el a vrut si ne-am combinat dupa 5 luni in care am fost cei mai buni prieteni. Mentionez ca suntem in aceeasi clasa si stam in aceeasi banca ( de fapt stateam ). El si a dorit foarte mult sa fim impreuna, eu sincer nu mi am dorit relatie pentru ca stiam cat de urat se va termina totul. Urasc relatiile.Chiar tin la acest baiat. Dar nu mai puteam sa suport faptul ca statea mereu cu prietenii. Stiu ca am gresit. Dar nu ma suna nu imi dadea mesaje treceau zile intregi fara sa ma caute deși sunt sigura ca de iubit m a iubit si poate ma mai iubește. Probabil nu stie sa se comporte..Mentionez ca eu am 16 ani el 15. Ce pot face acum? L-am pierdut de tot mai bine nu ma combinam cu el. Mai suntem si in aceeași clasa.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Reclami la directia scolii.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Buna.
Ti-am mai raspuns la o intrebare acum de aproape 2 luni si ti-am mai vazut si celelalte raspunsuri si am vazut ca ai probleme cu colegii de liceu si restul.
Nu stiu daca ceva o sa se schimbe intre tine si colegi dar eu zic sa asculti de sfaturile celor care ti-au dat raspunsurile, acum sa trecem la subiectul propriu zis.
Inteleg ca ai o viata rea in momentul de fata, in viataa i mereu suisuri si coborasuri o sa se schimbe si viata ta in bine cu timpul o sa vezi asta e nu a fost sa fie intre voi daca tu ai simtit asta sa te desparti de el fiindca nu iti mai acorda atentie e bine fiindca nu poti trai mereu intr-o minciuna in acelasi timp probabil il minteai si pe el dar si pe tine supandu-i ca totul e in regula in relatia voastra asta a fost decizia ta si zic eu ca este cam tarziu pentru regrete odata ce i-ai dat papucii cum se spune dar daca stii ca inca mai tine la tine si tu la el si restul si te-ai razgandit cu privire la despartire poate totul nu este pierdut desi ma indoiesc ca ai mai putea face ceva.
Si chiar imi pare rau pentru tine adica peste o luna si 2 saptamani o sa trebuiasca sa dai iar ochii cu el aproape zilnic mai ales ca sunteti si in aceeasi clasa situatia asta e cam aiurea dar si cu colegii tai rai care isi bat joc de tine si te fac sa te simti si prost si acum si fostul iubit nu stiu cred ca o sa iti fie greu anul asta,chiar imi pare rau pentru tine sincer nici macar persoanelor pe care le detest de la fosta mea clasa nu le-as dori asa ceva.
In astfel de momente grele cel mai bine este sa vorbesti cu mama fiindca doar ea poate sa te ajute in momentul de fata fiindca si ea este femeie a fost si ea adolescenta si cu siguranta ar stii ce simti daca i-ai spune tot.
Doar fiindca ai avut ghinionul asta in relatie nu inseamna ca trebuie sa le urasti si automat sa nu mai ai incredere in persoanele din jurul tau toate o sa se schimbe cu timpul si o sa fii si tu cu cineva care chiar tine la tine,crede-ma trebuie sa ramai optimista dar viata ta din pacate nu o sa se schimbe daca vei fii cu colegii aia ai tai tot acolo,cel mai bine este sa vorbesti cu mama ta si cu tatal tau si sa te mute in alt liceu, nu mai poti trai asa, locul ala iti face rau si nu e bine pentru tine, daca o sa le spui totul calm si rational o sa te inteleaga, trebuie.
Iti doresc toate cele bune.

| Lukasz a răspuns:

Buna.
Pai si tu parca ai vrea sa fie mereu cu tine,totusi, daca e in relatie cu tine, nu trebuie sa stea neaparat mereu cu tine, are si el prieteni, familie etc.Si poate fii si vina lui, daca zici ca nu iti dadea mesaje si nu te suna, poate nu a avut timp happy. Este vara, toti se distreaza. Poate nu a avut timp sa-ti dea mesaj.Cine stie, poate vrea sa luati o pauza.Asta este, ai luat o decizie, si acum regreti.

| AriKristine a răspuns:

Nu prea cred ca te iubea. Daca o facea, te cauta, nu te ignora cu zilele. Acum nu poti face nimic, o sa te comporti fireste cu el, cum te comporti si cu restul colegilor tai de clasa.

| Acteea a răspuns:

Mai in gemeral la varsta asta asa se intampla relati trecatoare, ito recomand sa iei o pauza sa nu te mai gandesti la el si sa te concentrezi pe ce e important.