| cristi201 a întrebat:

Am nevoie si eu de niste sfaturi in legatura cu : Acum cateva zile am intalnit o fata pe facebook, e draguta, vorbeste frumos, si m-am cam indragostit de ea ( e prima data cand incerc sa fiu cu o fata care o gasesc pe FB). Problema este ca ea nu este de la mine din oras ci sta la cativa KM distanta(la tara mai pe romaneste) si nu stiu cum sa fac ca ea sa devina prietena mea.
P.S. : Ea mi-a spus ca mai trece si prin oras de vreo 2-3 ori pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Si eu am trecut prin asta cand aveam 15-16 ani. Sfatul meu e sa ii faci multe complimente, sa ii spui ca iti doresti sa o vezi, ca esti sigur ca e mai frumoasa in realitate. Stabiliti o intalnire, simpla... o plimbare in parc ar fi super intr-o zi placuta. Nu te avanta prea tare, doar sa va vedeti, sa ii vezi emotiile. Cand vorbiti iar pe net ii ceri parerea despre ziua respectiva si despre tine, vezi cum merge si... spune-i ca iti place mult de ea si ca ai vrea sa va mai vedeti. Daca vezi ca e de acord, mai subtil si mai pe ocolite, intreab-o daca vrea sa fie iubita ta. Cu cuvintele potrivite, o sa vrea, sunt sigur. Multa bafta iti urez si sper ca te-am ajutat happy

3 răspunsuri:
| RoxYuuKikyo a răspuns:

1). Intreab-o daca are iubit.
2). Intreab-o daca si-ar dori unul.
3). Intreab-o daca ar vrea ca tu sa fii acela laughing
E mai usor sa faci asta pe net decat fata in fata. E MUUULT mai usor!
Mult noroc... Sa te porti frumos cu eawinking
Funditssa? puppy dog eyes

| cristi201 explică:

Roxy, stiu si eu ca este usor ceea ce ai precizat, dar eu nu am intalnit-o niciodata fata in fata, iar daca e sa o intreb cum ai spus tu nu cred ca voi avea vreo sansa.

| tatiana01 a răspuns:

Foarte frumos, asa mi s-a intamplat si mie si am ajuns sa fiu cu persoana aceea, face schimb de nr de telefon si vorbiti, iar tu spune-i ca iti place de ea, si apoi poti sa ii spui daca ar vrea sa incerce sa fie cu tine, sa vedeti daca merge o relatie intre voi doibatting eyelashes asa mi s-a intamplat si mie si sper sa mearga si la tine. Mult noroc:X Fundita?