| AnaMalina22 a întrebat:

am o colega de clasa pe care un timp ( cateva luni) am numit-o,, cea mai buna prietena,,. dar nu a fost asa deloc. de la un timp, aproape ca ma ignora desi stam in aceeasi banca. S-a imprietenit,, mult,, cu o colega de-a noastra de clasa. insa, asta inseamna ca eu nu mai trebuie sa exist?! cand e vorba de plimba sau jucat voley etc, vorbeste despre asta de fata cu mine cu ea. o invita la ea acasa etc. sau cand e ceva bratari, mancare ( prajituri biscuiti) cu ea imparte totul, desi eu fac asta cu ea tot timpul. Nu stiu ce sa fac. ma simt singura fiindca nu prea am colegi cu care poti discuta ceva. s-a schimbat mult. odata nu a vrut sa se joace voley cu mine. a insistat sa se joace cu acea colega. Sfaturi?! sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii se schimbă, nu poţi umbla ca un căţeluş după prietena ta. Fă-ţi alţi prieteni, măreşte-ţi cercul de prieteni şi nu îi vei mai simţi lipsa.

3 răspunsuri:
| valerikaa a răspuns:

Cea mai buna prietena nu exista! ignoro si tu, nu ii mai dai biscuti, nu o mai intrebi de jocuri nu o chema la tine acasa, la tine in clasa sigur mai sunt si alte fete, intra in vorba cu ele, nu te tine doar de acea "prietena"...

| Alicia98 a răspuns:

Ai putea sa iti faci alte prietena, daca nu din clasa ta, din alte clase. Sau ai putea sa te imprietenesti si tu cu acea fata cu care s-a imprietenit cea mai buna prietena a ta. Sau ai putea sa o intrebi pur si simplu ce-o apucat-o si de ce te ignora.
Bafta! happy

| PufarinaColorata a răspuns:

Daca te simti singura si ai nevoie de o prietena vorbeste si tu cu o fata, aceea din scoala care e mai singuratica decat tine. Daca momentan nu vrei o alta prietena spune-i acelei fete de ce nu te mai baga in seama, sau poti sa te imprietenesti cu calculatorul, patul si ciocolata! Si mie mi s-a intamplat asta, asa ca am inceput sa editez poze sa fac filmulete, scurtmetraje singura. Daca nu imprieteneste-te cu o ruda ( veriosoara, matusa... ) Funda :X