| Marius411 a întrebat:

Am o intrebare, am un crush de ceva vreme, si nu am reusit sa o cuceresc pe respectiva. Imi poate zice cineva cum pot sa o cuceresc? Am incercat si inca incerc. Acum respectiva nu place pe nimeni, trebuie sa dau lovitura cat mai curand. Dau funda la cel mai bun raspuns!

7 răspunsuri:
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Admir faptul ca inca mai exista baieti care vor sa cucereasca fete, nu sa fie cucerititi. Pai, baga-te in vorba cu ea. Nu ii spune ca iti place de ea, cel mai probabil te va baga in fz. Gaseste subiecte comune, ofera-te sa o ajuti cu ceva, fa-i complimente de genul "am observat ca ti-ai aranjat altfel parul"sau"bluza pe care o porti e draguta". Gasesti tu ceva! Mult succes!

| Marius411 explică (pentru copilaroasa2k17):

Multumesc mult pentru acest raspuns! este unul foarte bun! Astept sa vad cine imi mai raspunde, si daca raspunsul tau va fi cel mai bun, o sa ai funda big grin

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru Marius411):

Ma bucur ca te-am ajutat laughing)

| Vvistula a răspuns (pentru copilaroasa2k17):

Admiri faptul ca inca exista baieti care vor sa cucereasca fete, dar asta fac majoritatea.

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru Vvistula):

Dar la fel de mulţi asteapta ca fata sa faca primul pas.

| Vvistula a răspuns (pentru copilaroasa2k17):

Eu n-am vazut asta

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru Vvistula):

Ok. Nu vreau sa dezbat acest subiect. Eu vorbesc din proprie experienta. Am avut "norocul" sa dau doar peste tipi de astia care asteptau ca fata sa faca primul pas. Un exemplu foarte bun e cu un prieten de familie. Ne-am intalnit de cateva ori in tot felul de imprejurari si cand voiam sa-l salut, ba se intorcea cu spatele, ba se juca pe telefon, ba peretii cladirii erau prea interesati si nu-si putea lua ochii de la ei... Iar dupa ce treceam se uita lung dupa mine. Dupa cateva zile, l-am salutat si am initial un dialog si dupa am facut schimb de telefoane. De atunci, el e cel care ma suna si-mi tot trimite mesaje. Si l-am întrebat din curiozitate de ce evita sa ma salute si mi-a zis ca astepta ca eu sa-l salut prima ca el era timid si ii era frica ca nu vreau sa fiu prietena cu el si bla bla-uri. Chestii copilaresti. Si am mai intalnit destui ca el. Dar mna. Ai si tu dreptate. Mai exista baieti ca lumea ☺