| Anetta2005 a întrebat:

am o intrebare....deci...intr-o dimineata mama mi-a aratat primii mei sutieni si mi-a zis ca o sa ii masuram dupa scoala, seara am venit de la scoala si nu mie zis nimic, dar am gasit sutienii in dulapul meu cu haine. A trecut o zi, o saptamana, o luna - nimic. Eu nu inteleg ce ar putea insemna asta. Ar trebui sa ii port sau sa astept pana cand mama va dori sa ii masor, chiar nu stiu. E o intrebare prosteasca dar oricum am nevoie de ajutorbig grinDD

5 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Intreaba-o pentru ca probabil a uitat de ei. Daca ti-au crescut sanii ar fi indicat sa-l porti.

| BogdanBz a răspuns:

Poate nu a mai avut cand sa vorbeasca cu tine. Cel mai bine vorbeste cu ea fata in fata si vezi daca vrea sa ii probezi, sau daca a stiut ea deja marimea si ti I-a cumparat ca sa ii porti.

| Anetta2005 explică (pentru BogdanBz):

Nu pot sa ii vorbesc, mi-e frica si rusine. In plus nu ne intelegem prea bine...

| BogdanBz a răspuns (pentru Anetta2005):

De ce sa iti fie frica sau rusine? E normal pentru o tanara domnisoara sa poarte sutien si mama ta e cea mai in masura sa te ajute in privinta asta.

| Anetta2005 explică (pentru BogdanBz):

Chiar nu pot...nu stiu ce reactie va avea...niciodata nu am intrebat-o ceva de genul acesta