| lolobv a întrebat:

am o intrebarelaughing voi credeti in ozn si invazia lor?laughing astai de pe kanal D mau speriat raucrying

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca ar fi sa ne luam dupa religie, atunci nu, nu exista nici extrateresti, nici ozn-uri, nici invazii. Si, sa-ti explic de ce:
Conform religiei ortoxe, primii oameni au fost Adam si Eva, deci nu extraterestri, si nici alte fapturi.
Aceste publicatii cu extraterestri, sunt doar ca sa creasca audienita, dar nu ii mai crede caci sunt doar minciuni.
O zi buna!

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pe Kanal D l-au dat si pe Fernando de la Caransebeslaughing
aia zic numa` bazaconii, mai ales la Acces Direct

| Amy a răspuns:

Nu cred! este o prostie!

| Miina a răspuns:

Buna.
Depinde. pot fi doar niste povesti ca sa se mai faca si ei cunoscuti, sau poate fi adevarat.
Eu sa zicem ca, cred.
Am citit intr-o carte ca cica, cand va fi sfarsitul lumii ei vor venii si ne vor duce pe o alta planetalaughing.
.
paa:*.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu cred in ozn-uri, dar cred in extraterestrii. majoritatea oamenilor vad extraterestrii ca pe niste fiinte cu ochi, nas, gura, membre, care arata deci ca noi dar care sunt verzi, au antene si trei degete. aceste creaturi sunt inventate, exact ca si vampirii sau varcolacii. ei bine eu cred in extraterestrii in sensul de forme de viata. ma refer orice forme, fie ca sunt microscopice fie ca nu, ele trebuie sa existe undeva, pentru ca este evident ca nu putem fi singurii in viata din intregul univers, care este intr-o continua expansiune. si bacteriile de exemplu sunt forme de viata, si sunt dovada unei adaptari ale organismelor vii si in alte conditii, cu un "aer" de o alta compozitie decat cea de pe Pamant. nu de mult am citit un articol, care demonstra ca exista posibilitatea, desi nu foarte mare, sa existe viata in norii de acid ai lui venus. aceasta precizare a fost posibila gasindu-se diverse balti de acid pe terra si luandu-se mostre ce au fost mai apoi analizate si descoperindu-se astfel ca exista forme de viata, care s-au adaptat mediului acid. extraterestrii pot exista si in alte galaxii, in alte sisteme solare pentru ca asa cum s-a gasit o planeta [ pamantul ] a carei distanta fata de soare sa genereze viata, asa se pot gasi sumedenie de astfel de planete care orbiteaza in jurul stelei lor. faptul ca noi nu am descoperit nimic pana acum, asta nu inseamna ca nu exista.
cat despre ozn-uri eu cred ca sunt tot niste nascociri. de la faza cu martienii verzi a pornit un zvon cum ca acestia calatoresc in masinarii zburatoare, numite ozn-uri, care in mod misterios au fost vazute pe cer de diverse persoane. in ziua de azi multe poze, filme, clip-uri pot fi editate atat de usor, incat o astfel de imagine a unui "obiect zburator neidentificat" este floare la ureche de realizat. pentru mine un singur lucru este foarte clar: extraterestrii nu sunt omuleti verzi cu antene, iar ozn-urile nu sunt masinarii cu care acestia se deplaseaza. extraterestrii sunt forme de viata noi care se dezvolta in alte medii, in situatii mai putin propice pentru noi oamenii, dar care insa le ajuta pe ele sa se dezvolte foarte bine. si un alt lucru este cert : asa cum noi nu putem calatorii pana intr-un alt sistem solar, asa nici formele de viata de acolo nu pot ajunge pana la noi [ decat daca printr-o minune au tehnologii avansate ]. astfel singurii extraterestrii care ne-ar putea "invada" ar fi cei de pe venus sau marte [ despre care nu se stie nimic sigur ], si nu cred eu ca niste virusi, bacterii, organisme microscopice sunt capabile sa conduca ozn-uri si sa se plimbe prin sistemul nostru solar.
in concluzie, nu te speria pentru ca nu exista, dupa parerea mea evident, nicio invazie posibila in urmatoarele milioane de ani. big grin happywinking

| AlexandraCroft a răspuns:

Nu, este o afirmate Falsa. oamenii de stiinta si in special cei care stau in fruntea masonilor au pus la cale aceasta "inventie" ca sa zicem asa pentru ca peste ceva timp sa ne invateze, si noi ca "tantalaii"sa credem ce ne spun ei. ajungand la dezastre si catastrofe.

| micutadhampir a răspuns:

Am crezut intotdeauna in existenta extraterestrilor, nu ca si omuleti verzi, dar Universul asta e prea mare ca sa fim singuri. Am vazut o chestie pe Discovery cred, cu o ferma de furnici. Ele stateau in acvariul lor in care se simteau foarte bine, nici nu stiau ca nu se afla in mediul lor natural, iar oamenii aveau grija ca ele sa aiba tot ce le trebuie. Poate si Pamantul nostru e doar o ferma de furnici si noi habar nu aveam ca altcineva manevreaza totul din umbra.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Nu,cei de pe kanal D mint de rup locul. Daca extraterestrii ar fi existat si ar fi rai si cu gandul de a ne omori deja ne-ar fi atacat.Pentru ca si-a sa se spune ca ei au tehnologie mai avansata decat noi si nu ar fi fost o problema sa ne atace cdeci stai linistit/a!winking

| Bogdan19999 a răspuns:

2 lucruri de spus: Extraterestrii nu au de ce sa ne invadeze planeta. Si 2 : Chestia cu extraterestii e ca: Noi fugim de ei, ei fug de noi.
Funda plzz?

| TheFool a răspuns:

Probabil ca nu suntem singurii din intregul Univers.Dar daca va fi vreodata vreo invazie nu va fi ca in filme sau asa ceva. Plus nu trebuie sa-i bagi asa de mult in seama pe astia de la TV ca ei doar vin cu subiecte interesante si le exagereaza ca sa le creasca numarul de telespectatori! happy Deci stai calm(a)!

| b4g4b0ndu a răspuns:

Da,, este adevarat, cum si noi suntem pe planeta noastra asa si ei au planeta lor,,, si noi suntem pentru ei extraterestrii cum sunt ei pentr-u noi numai ca ei sunt mai inteligenti ca cei dupa pamant,, asa ca nu trebuie sa iti fie frica,, daca murim v-om murii toti nu numai tu laughinglaughinglaughinglaughing