| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema sad. Am avut o prietena. iubita pot sa o numesc pentru ca chiar o iubesc. am stat 7 luni impreuna apoi a aparut niste vorbe si am stat despartit cam 3 luni. dupa alea 3 luni neam dat seama ca poate sa vorbeasca lumea cat a vorbi daca noi ne iubim. Dar dupa vreo 3 saptamani dupa ce ne-am impacat i-a zis tatalui ei ca ne-am impacat dat acesta nu a fost de acord pentru ca a aflat niste lucruri despre mine ( ca is nesimtit. adica ma dau smecher. ca ma droghez. m-am drogat si eu de 2 ori si s-a auzit toata comuna... ca ea nu e de mine ). Si ea sufera din cauza asta dar nu poate sa ii incalce cuvantul tatalui. As incerca sa il conving eu pe tatal ei sa ii arat k nu sunt asa cum ma descris el. adica sunt dar cu anumite persoane cu care merita straight face. daca puteti sa imi zice-ti si mie cum as putea sa il impac cu ideea asta sau cum sa procedez. cum sa ii vorbesc. orice spuneti-mi :d :*!

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Pai.in primul rand cred ca pentru tatal fetei conteaza foarte mult si cu ce prietenii umblii,daca spui ca stai intr-o comuna e foarte greu sa iti mai schimbi reputatia pentru ca acolo toata lumea cunoaste pe toata lumea!
Daca ai prieteni d-asta smecherasi,mai lasa din iesirile cu ei,tatal ei o sa aprecieze asta,si mergi si stai de vb cu tatal ei,mare lucru oh go on ii spui ca p fata lui ai face orice,te schimbi cum vrea el,nu mai iesi din casa decat cu ea,nu mai fumezi, nu mai bei...laughing etc, atatea promisiuni ii faci pana il ametesti de cap! mergi la el si du-i ceva.nu stiu ce sa zic,iti vine tie o idee, o sticla de vin ceva si mamaei sale o ciocolata sau o floare si bineinteles si la fata o floare, si cand nu e el acasa fa-le o vizita ei si mamei ei si incercati sa vb amandoi cu mama fetei poate ea se lasa mai usor si il convinge mai repede pe sotul eiwinking!
bafta!