| Enake a întrebat:

Am o mare problema si aici cred ca e singura solutie! Deci am un asa zis "prieten" cu care la inceput ne intelegeam bine.Ne cunoastem din clasa a 3-a si acum suntem a 7-a. Vreau sa zic ca s-a schimbat! Deci e prea invidios si gelos pe mine! Pana acum a gasit si modalitati de a imi rupe si haine! o geaca de firma si blugi, si nunumai! aproape toate fetele si toti baietii se inteleg mult mai bine cu mine decat cu el (iar unii il cunosc de mai mult timp decat pe mine) iar el e gelos.Asa,face gesturi foarte multe! Cand vin anumiti baieti mai bazati se da mare,si se face si mai nesimtit decat e,minte,e enervant! Si acum vrea sa se inteleaga mai bine cu prietenii mei dar nu reuseste si pe mine ma enerveaza! Ei,am venit pentru ajutor ca sa imi spuneti:cum pot sa nu mai vorbesc cu el? adica stiu ca daca nu voi mai vorbi cu el nu imi va da pace! si nu vreau sa ii fac ceva din respect pentru mama lui pentru ca am si fost in casa lui si am mancat,si el in a mea,si daca ii fac ceva imediat baga botu,si daca nu mai vorbesc cu el o sa ma dispere va dati seama, ca stiu cum face! HELP va rog dau funda!

2 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta si daca pe viitor continua tot asa nu il mai bagi in seama, nu mai vb cu el, nu ii mai acorzi atentie. Bafta.

| Enake explică (pentru zHeArTz):

...Faza este ca nu e genu ala sa asculte alea alea, el ar zice "asta e, si tu faci la fel" etc... vreau si eu un raspuns mai concret va rog!