| Scriitoarea a întrebat:

am o mica-mare problema. anul asta o sa intru la liceu, si ince sa ma gandesc cam unde vreau sa intru. si din cauza ca in orasul unde stau eu e doar un liceu, mie mi se pare ca e cam prost. asa ca m-am uitat in alt judet si am vazut un liceu sper bun, unde daca muncesc as putea sa intru. bun. le-am propus parintilor mei, de fapt doar mamei mele, ca sa vad ce zice, sa merg la acel liceu. dar exista o problema. ar trebuit sa stau in camin pentru ca nu am rude acolo. si ea nu prea e de acord. cum as ptea sa o conving, mai inati pe ea, ca apoi sa ma sustina in fata tatalui meu, el fiind un pic prea protector. Deci, ce as putea face? eu tin neaparat sa merg la acel liceu

Răspuns Câştigător
| RazvyRazor a răspuns:

Incearcai sa-i spui ca daca ajungi la acel liceu o sa ai o meseri foarte bine platita decat la acest liceu si spune-le ca sunt doar 4 ani si te renitorci la ei in vacante si cand termini liceul sper sa fi de folos succes