| axxy69 a întrebat:

Am o poveste complicataa. de vreo 4 luni m-am apropiat de o fata cu 4 ani mai mica decat mine. parca suntem facuti unul pentru altul. La inceput ne consideram cei mai buni prieteni, apoi frate /sora, si acum spunem ca avem 'o relatie neoficiala' si ca fiecare tinem celuilalt locul unui iubit. de ce neoficiala? Pai pentru ca sora ei si cu unchiul meu au o relatie oficiala de 5 ani (dar nu au facut nunta) si. noi doi nu putem avea. Insa noi de vreo 2 luni ne-am apropiat foarte mult, ne spunem foarte des "te iubesc" si alte lucruri de genul asta. cand ne vedem si suntem singur, ne sarutam, si nu asa simplu, ci lung. plus ca imi permite sa. o ating stiti voi. spune ca are incredere mare in mine, si stiu sigur ca sunt singurul caruia ii permite. Dar ..problema e. pana unde putem duce 'relatia' asta 'neoficiala'? Exista vreun nivel mai ridicat la care poate ajunge? Ea zice ca pana la nunta sorei ei cu unchiul meu vom ramane la fel dar. ma intreb daca ne vom mai putea opri dupa... ce parere aveti? E bine ceea ce facem? Oricum, amandoi ne-am dorit si ne dorim tot din ceea ce facem.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca sora ei si unchiul tau nu au planuri de casatorie poate ca voi aveti o sansa sa va faceti publica relatia dar daca se ajunge sa se faca nunta iti dai seama ca nimeni nu va fi de acord sa fiti impreuna, dificila treaba si poate daca eram eu intr-o astfel de situatie cred ca, continuam sa ma intalnesc in secret

| Diana867 a răspuns:

Buna! Relatia asta nu trebuie ascunsa, daca te iubeste si o iubesti, fa tot posibilul sa fi cu ea. Nu va poate opri chestia ca unchiul tau se va casatori cu sora ei, asta nu este un motiv. Eu zic sa luptati unul pentru celalalt. Bafta!

| 101Aem a răspuns:

Daca va iubit fi-ti impreuna..nu e lucru mai frumos ca dragostea! Nu conteaza ca e mai mica ca si tine, conteaza doar sa va iubiti! Succes. Funda?

| axxy69 explică (pentru 101Aem):

Nu e vorba ca e mai mica, nu ma deranjeaza cu nimic chestia asta. problema e ca relatia noastra nu stiu daca ar putea ramane la fel mereu, fiindca e una ascunsa si nici nu cred ca poate fi facuta publica. dar daca o tinem mult timp, la ce se va ajunge in final? Eu zic ca nu o sa ne mai putem desparti...

| 101Aem a răspuns (pentru axxy69):

Si de ce tineti relatia ca pe un secret..lasati sa vada lumea ce simtiti unul pentru celalalt... bucurati-va de asta, uite de exemplu eu iubesc foarte mult o fata dar nu vrea sa fie cu mine..si cu toate astea ii arat oriunde cat o plac nu conteaza cine stie si cine nutongue..fi barbat, doar oamenii incapabili de a iubi sincer pot comenta si pe acei oameni nu trebuie sa-i bagi in seama! Iubiti-va si arata lumii ca nu conteaza varsta, iar ei ii explici ca nu are rost sa va ascundeti happy. Imi poti spune si ce varsta ai?