| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am in clasa o fata de care imi place foarte mult si nu stiu ce sa fac. Amandoi suntem in a XII-a. La mine e o problema, nu vorbesc prea mult, dar cand cand am subiecte de vorbit atunci e in regula. SI nu sunt prea glumet. Eu iau scoala in serios si invat ca lumea la scoala (asa e si ea). Cred ca stie ca o plac si nu stiu sigur daca are sau nu prieten. In ultimul timp cred ca imi evita privirea. Mentinez ca eu sunt un tip mare si solid (facut) si ea e destul de mica (mica si blanda). (M-am gandit si sa nu fac nimica ca imedat vine bacu si peste 4 luni ne despartim oricum dar nu cred ca e o solutie.) Daca aveti idei raspundeti dar nu va bateti joc.

1 răspuns:
| ladybug17 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa ii spui ce simti pentru ea, poate o sa aiba si ea aceleasi sentimente pentru tine! Merita sa incerci, de exemplu propune-i sa invatati impreuna, sau sa te prefaci ca ai nevoie de ajutor la ceva la care ea se pricepe... Nu tace, pentru ca o sa regreti! Sper ca ti-am fost de ajutor! :* Bafta! happy