| Blaga_Andreea_1997 a întrebat:

am o problema! anul acesta termin gimnaziul si nu stiu spre ce sa ma indrept sadcam ce job-uri ar merge foarte bine acum? vorbesc de un castig cat de cat ridicat macar 30 de milioane pe luna.Invat bine si o pot face. Vreau doar sa stiu! Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci ce iti place nu ce se plateste mai bine, ca nu rezisti daca vei munci doar pentru bani. programare e unul dintre cele mai platite domenii la momentul actual.

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Presupun ca simtul realitatii nu face parte din personalitatea ta. Fie si daca toate lucrurile ar merge bine si in favoarea ta, salariu de inceput de minim 3000 lei nu gasesti nici in cele mai bine platite domenii.
Ca sa nu mai vorbesc ca Romania e plina de visatori cu diploma care vand in Zara. Nu vreau sa-ti stric planurile de viitor si asteptarile dar e bine sa fii realist in viata, asta ca in eventualitatea in care viata nu iese asa cum ti-ai dorit, sa nu iti doresti sa te arunci de pe bloc.
Si crede-ma ca profilul liceului nu conteaza nici intr-o mica masura in alegerea unei cariere.