| ElyRebitza a întrebat:

Am o problema cu prietena mea cea mai buna. De la un timp nu prea ne mai intelegem. Ea este la alta școala, iar acolo si-a făcut o mulțime de prieteni, iar pe mine nu prea ma mai bagă in seama si ma cam face in o mulțime de feluri. Văd ca pentru ea a devenit ceva obișnuit pentru ca toți copiii de acolo au un limbaj mai "colorat"... Acum, pentru ca nu mai "seman" cu ea nu prea ma mai bagă in seama si se tine de "prostii". Nu știu ce sa fac, țin foarte mult la ea si suntem prietene bune de aproape doi ani, m-am gândit sa îmi fac alta prietena însă nu pot, deoarece cam toate fetele de vârsta mea pe care le cunosc nu se înțeleg bine cu mine. Ce pot sa fac!?!?

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Sa treci peste, fm ei de treaba. happy
Mai sunt 7 miliarde de oameni pe care-i poti incerca.

| R0R0 a răspuns:

Imprieteneste-te cu fetele de acolo. Intreaba-le ce fac, ofera-te sa le ajuti,

| UnBroken2016 a răspuns:

Prietenii vin si pleaca. Abia esti la inceput

| ElyRebitza explică:

Ideea e ca eu nu sunt la aceeași școala cu ea. Ma înțeleg bine cu prietenele ei si chiar par de treaba, dar nu ne cunoaștem in viața reala. Cum si unde îmi pot face o noua prietena? Sau ce sa fac?