| collapse2001 a întrebat:

Am o problema destul de enervantă. Mereu cand ma uit in oglinda, sau in orice reflexie, ma vad frumos, la fel si in poze. Cu maxilarul frumos, slab la fata etc. Dar, problema este cand ma uit de jos, sau imi fac o poza de jos. Eu am facut o comparatie cu un prieten care are exact aceeasi forma ca a mea la fata, l am pus sa isi faca o poza de jos si era la fel. Eu imi vad toata fata grasa, cu gusa foarte mare etc... si eu nu sunt gras, dar asa am fata, asa mi o simt cand pun mana pe ea, grasa si mare, exact cum o vad cand ma uit de jos. Cum scap de asta? Eu ma vad foarte fain, dar fetele sincer nu prea se uita la mine, mai deloc. Si incep sa cred ca fata mea e grasa, cum mi o vad atunci cand ma uit de jos... ce sa fac? Pur si simplu sunt slab cu grasime, cum as putea slabi la fata daca asa e ea? Kg in plus nu am. Si v am spus, in poze sau in oglinda ma vad cat de cat ok, doar cand ma uit de jos e problema si ma face sa imi pierd increderea. Multumesc pentru atentie

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Dar e absolut normal ca într-o poză făcută de jos să pară fața mai plină

| collapse2001 explică (pentru anamariarot):

Dar la mine este peste fire. si ma gandesc ca in realitate am fata un pic mai plinuta decat cred eu, mai ales ca doar eu bag in seama fetele, ele nu prea rolling on the floor

| Kayn221 a răspuns:

In selfie te vezi ca in oglinda. fa-ti o poza cu camera din spate a telefonului si asa vezi daca tot asa arati

| collapse2001 explică (pentru Kayn221):

Si mai rau. Dar daca imi fac perpedincular cu fata mea arat bine :/