| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

..Am o problema foarte grea: Prietena mea cea mai buna a inceput sa ma enerveze(ea vorbeste despre baieti, se da la toti baietii din clasa, face tot felul de faze, e oleaca fitoasa, are note slabe iar pe mine ma intereseaza mult mai mult scoala(apropo, suntem in clasa a 7-a). Vreau sa ii spun ca nu mai vreau sa stau cu ea, dar nu prea stiu cum, fara sa nu o jignesc sau sa se supere pe mine.VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI! FUNDA! Vreau sa ii spun maine.RASPUNS RAPID! Scuzati-ma daca am gresit categoriabig grin.

3 răspunsuri:
| paramore01 a răspuns:

Daca iti este prietena adevarata iti sugerez doar sa o atentionezi... si poti sa ii spui tot ce ai scris mai sus :* good luck :*

| Prajitură a răspuns:

. Ii poti spune direct.
*Numele* pe mine ma deranjeaza atitudinea pe care o ai tu in ultima vreme. nu te prea intereseaza scoala, ceea ce pe mine da, pentru ca vreau sa am un viitor bun.
Parerile nu se discuta, dar tu ti-ai schimbat atitudinea si fata de mine, ai devenit mai increzuta.
Nu as mai vrea sa stau pe langa tine pentru ca nu vreau sa ma influentezi.
Bafta!

| Lucky9441 a răspuns:

Spune-i frumos, incearca sa ii spui ca vrei sa te pui pe invatat si ca nu iti arde sa asculti discutiile inutile despre baieti. Si dai un sfat si eu ceva de genu: ''Nu te mai da la atatia baieti ca o sa ajungi rau.'' daca stii la ce ma refer.Deci am in clasa o colega exact ca pr ta eu eram ca si tine. app si eu is in a 7a big grin. si facea aceleasi lucruri ce face si pr ta. inf` i-am sps eu in fata si o pus botu. n`am vb o luna acum totul e ok:d. Iti urez bafta, tin pumniibig grin