| elenusa12 a întrebat:

Am o problema, imi place de doi baieti. Unul dintre ei nici macar nu l-am vazut, doar am vorbit cu el dar intr-un fel ciudat a inceput sa imi placa de el, el are 15 ani si eu 13 ani.Si celalat il plac de cand este la mine in clasa, dar am fost prea timida sa ii spun asta si in al doilea semestru a plecat la alta scoala, dar in vara asta a venit sa stea aici.Am uitat sa mentionez ca in timpul in care a fost plecat nu mam mai gandit la el, dar in vara cand a venit, nu l-am prea vazut, iar de la un timp nici nu am mai iesit ca sa nu il intalnesc si imi dau seama ca imi place mai mult de el acum si are 13 ani si el, dar el tot nu ma baga in seama si culmea a fost impreuna si cu prietena mea cea mai buna.Pana la urma pe care ar trebui sa il uit?
Si ca sa fie pus capacul de 2 zile il tot visez pe al doilea, este genul de vis pe in care el ma place si suntem fericiti.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Cind iti place de doi baieti, intotdeauna alege-l pe al doilea, pentru ca daca iti placea de primul nu il intilneai pe al doilea.

| elenusa12 explică (pentru Dina):

Acum mai este o chestie.primului cand i-am cerut numarul, si in plus il cunosc de mai mult de o luna, a spus ca nu vrea sa mi-l dea. eu am spus ceva de genul daca nu mil dai o sa consider ca nu ma mai placi si atunci mi-a spus ca am un mare ignor de la el. ce sa fac?

| Dina a răspuns (pentru elenusa12):

Ii este absolut totuna de tine, in asa caz, alege-l pe al doilea, eu n-am stiut ca primul te ignora.

| wyla a răspuns:

I-a legatura cu el si intreaba-l daca are prietena sau daca este interesat de tine incearca cate un pic sa ii spui ce simti multe fete au avut un caz de genul acesta deci tu uita-l pe cel din clasa cu tine si incearca sa-l convingi ca simti ceva pentru el si poate si el se va indragosti de tine iar pe cel care l-ai visat uita-lwinking big grinbig grin