| mrxmihaix a întrebat:

Salut TPU
am o problema, imi tot apar cosi pe fata... am incercat multe creme si degaba, nu-si fac efectul deloc...
ce alte tratamente stiti?
ajutati-ma!
funditaaa :*

9 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Poti incerca Zineryt. Pe mine m-a ajutat. Dar, oricum trec cu varsta. Mie intr-un an, mi-au trecut de la sine. Nu ii bazai ca sa nu ii infectezi, Spala-te cu sapun pe fata, si pune spirt pe ei. Nu umbla cu mainile murdare pe fata.
Incearca sa nu mananci ciocolata multa. Mananca de pofta si atat! Ciocolata face ca aparitia cosurilor sa fie si mai abundenta. Incearca sa mananci sanatos, nu fast-fooduri.
Un regim de viata sanatos, te-ar ajuta sa scapi de ei. Dar, cum spuneam, si Zineryt te va ajuta. Bafta!

| positivity a răspuns:

În această perioadă a vieții noatre, coșurile ne vor da mereu bătăi de cap. Tratamentele „minune" pentru coșuri, nu prea dau roade. Degeaba te dai cu sute de creme ce par bune, unele doar înrăutățesc situația!
Însă, îți pot da un sfat! Lasă coșurile în pace, nu mai pune mâna pe ele, și încearcă să nu mai folosești tratemente anticoșuri.
Folosește totuși praf de argilă! Îți faci o mască o dată pe săptămână și atât!

| maria999 a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog se va uita si iti va prescrie ce trebuie.Dar pana atunci poti sa te speli pe fata cu sapun cu sulf.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce dracu sunt cosii?

| LetMeHelp a răspuns:

Bună!

Aceasta este pubertatea...
Nu poţi opri apariţia coşurilor si acneei, ele se opresc singure, după oprirea pubertăţii, adică între 17 şi 20 de ani.
Cel mai bun folosit de mine este Zynerit- http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137

Succes! :)

| Bianca306 a răspuns:

1 ca sa le dezinfectezi si sa te cureti iti dai cu spirt medicinal,
2 poti folosi o crema de galbenele care se gaseste la magazinele de plante sau la farmacie,
si iti mai dau un sfat daca ai puncte negre poti sa iti te freci cu o jumatate de cartof si o sa iti treaca iar pentru un ten mai catifelat incearca faina de malai (merge 100%)

| Bianca306 a răspuns:

Pentru fete cu punctele negre dar cred ca si pentru tine si cu faina de malai

| viergedefer a răspuns:

Cosi? Ce sunt aia?

| Grigore_Cristian_1987 a răspuns:

Advantan crema