| xJoyce a întrebat:

Am o problema(nu grava, dar estetica). M-am uitat in oglinda, si am vazut ca am cosuri. MULTE. Si ma spal pe fata, si am o igiena numai buna nu numai pe fata. Nu cred ca s-au copt, si nu vreau sa le storc. Va rog, dati-mi sfaturi sa scap! Fundita!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Du-te la dermatolog! Eu iti recomand Skinoren, insa dermatologul ti-l poate da compensat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata cum am scapat eu de cosuri:
-nu le stoarce in nici un caz
-ai grija la alimentatia ta
-fa baie cu aburi de 3 ori pe saptamana
-i-ati lotiuni anti acnee de la naturalist/farmacie
-curata-ti fata cu spirt
http://www.raspunsuri.info/....../acneea-2/

| DeeaEuu a răspuns:

Hey! buna! eu am avut cosuri! dar mai bine nu le sparge pentru ca o sa-ti iasa si mai multe dar te sfatuiesc sa te dai cu cremele ( Skinoren gel ) si (Zineryt solutie cutanata )!

| Stefy1410 a răspuns:

Pai, stii depinde de fiecare. Si eu am avut aceeasi problema. Mi-a fost recomandata o crema numita RETIN-A crema. Crema aceasta e buna, dar daca te dai cu ea iti scoate toate cosurile adica si cele de sub piele dar trece. Eu m-am dat cu ea putin timp si chiar imi treceau. Dar depinde, poate tu esti intr-o perioada... mai... Te poti duce si la dermatolog, dar nu toate cremele isi fac efectul. cum am mai zis depinde de fiecare. Cosurile pot trece si daca nu dai cu nicio crema, daca nu te deranjeaza prea mult. Sper ca te-am ajutat happy.

| LittleMønster a răspuns:

Nu te spala pe fata decat cand faci baie generala, calcarul din apa face rau pielii, mai ales la cea de pe fata. Daca vrei sa scapi de ele mergi la un dermatolog sau incearca niste tratamente de aici(http://www.codrosu.ro/......ri-negre/)

| ImPucca a răspuns:

Si eu am cosuri pe frunte si pe nas.Acum o luna, doua imi storceam cosurile atunci cand aparea cap alb, dar problema e ca am ramas cu semne urate si sunt mult mai urate decat cosurile. Este bine cand apare capul alb sa le dai cu spirt. Eu am folosit asta-vara Zineryt de vreo 2 ori, dar cand am folosit iar acum nu a mai mers deloc. Si mai poti folosi un roll-on de la Garnier, dar atunci cand se face vascos sa il arunci(dupa 2-3 luni) si produsele de la Vichy sunt bune. Te pup! Pa!