| GeorgeDRX a întrebat:

am o problema si vreau sa va explic si sa va cer sfaturile. Am bun simt, nu-mi place sa ranesc, sa-mi bat joc sau altceva, si totusi unii isi bat joc si fac misto de mine, nu stiu de ce. Nu stiu cu ce ar putea fi invidiosi, nici nu cred ca sunt invidiosi. Nu-mi place sa pornesc conflicte, si nici nu o fac. Pur si simplu nu le fac nimic si isi bat joc, pana si cei pe care nu-i cunosc personal am o parere mai proasta despre mine din cauza unor colegi, pentru ca acei colegi au o parere proasta despre mine si ei isi raspandesc vorbele si parerile despre mine celorlalti prieteni ai lor. Sunt privit diferit de cei din jur. Am incercat sa ma schimb dar nu stiu cum si in ce fel. Sunt timid si emotiv si ma inchid in mine dese ori sau cel putin cand cineva isi bate joc. Ce as putea face? sad Mentionez ca inca sunt in generala.

Răspuns Câştigător
| CezarinaLunaria a răspuns:

Stai liniștit! Dacă nu faci nimic, atunci te ia în nume de rău. Am avut și eu o perioadă foarte grea în clasa a 9. puneam totul la suflet, unii râdeau de mine pentru simplu fapt că nu îi băgam în seamă, nu le făceam nimic. Mi-am dat seama că trebuie să mă schimb și asta am și făcut. Au trecut 3 ani de atunci și sunt o persoană total schimbată. Nu mă mai interesează nici o părere, sunt detașată total de oamenii mediocrii. Am bunul meu simț, nu râd de nimeni, nu îmi bat joc și le păstrez în continuare, deoarece rar mai vezi oameni ca mine sau ca tine. Acum îmi place să mă supraestimez și asta e cel mai bun lucru. Lăsă-i în pace. Gura omului n-o astupă decât pământul.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ei au vazut ca esti prea moale si nu iei niciun fel de atitudine atunci cand se iau de tine si de asta continua. In general unii baieti vor sa se arate mari cocosi asa ca cauta oameni mai slabi de care sa se poata lua fara a suferi consecinte. Incearca sa te iei de ei, sa le raspunzi cu ironii inteligente.