| KlausEdward a întrebat:

AM O PROBLEMA URGENTA, am găsit asta într-un caiet de al iubitei mele și nu știu cum sa reacționez, ea se comporta normal și eu nu i-am zis nimic de ce am văzut. Am nevoie de niște păreri. Eu am vorbit cu o fata în timp ce eram noi împreună dar asta s-a întâmplat acum 3 ani. Asta a scris ea: "Îmi e frica, ca o sa renunti, ca te vei satura sau ca nu ma vei mai iubi. Pentru toate astea, pentru toate lacrimile și nopțile nedormite, pentru zilele nemâncate și țigările fumate, iartă-mă ca nici azi nu te pot ierta. Pentru toate promisiunile făcute doar cu vorba iubitule, pentru ca mintea îți era în alta parte iar inima nu bătea doar pentru mine. Tu nu aveai nevoie de o iubita, de obligații și responsabilități, tu aveai nevoie doar de cineva la care sa te întorci, o roata de rezerva care sa îți sara în ajutor când lucrurile nu mergeau bine cu celelalte. Am fost roată de rezerva în propria-mi relație, iar tu, doar un om incapabil sa se dedice unei singure persoane.". Ce credeți ca vrea sa spună?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu avem nicio idee. Cel mai benefic, recomandat si util lucru, pe care l-ai putea tu face, ar fi sa mergi si sa vorbesti cu ea.

Vorbeste cu ea despre asta, asta trebuia sa faci din start, nu sa pui intrebarea aici. Indiferent ce credem noi, nu conteaza pentru tine, nu? Daca zicem ceva de rau sau de bine, te schimbi fata de ea?

Reactioneaza la ce zice ea, nu noi. Asa ca vorbeste cu ea, o sa vezi ca la o discutie serioasa, o da rezvoltati asta. Este dreptul tau sa stii.

Numai bine si multa intelegere va doresc! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Asta ar trebui să o întrebi pe ea.
E clar că ceva a deranjat-o dacă a scris asta.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar tu nu deduci asa singur ce spune? Ca practic reiese foarte clar sentimentul de tradare din ce inteleg eu. Adica este mai mult decat logic si evident. Totusi vezi sa nu fie scris tot in perioada cand o inselai tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e ceva ce tu nu ai observat ca ai facut sau te minti(involuntar) ca nu stii. Asa ceva nu se scrie din nimic.

Ce nu inteleg este de ce iubita ta nu ti-a spus vreodata despre asta. Este evident ca de exprima foarte elocvent si de asemenea ca are sentimente FOARTE puternice legate de acest lucru. Cum de nu a spus nimic? I-ai creat atata tristete fara ca ea macar sa iti spuna ceva? Asta mi se pare dubios. Ori este ea mult prea sensibila, dar prefer sa nu cred asta, ori nu i-ai dovedit ca iti poate spune orice. Eu nu inteleg de ce ar fi tinut o suparare asa de mare in ea, incat da ajunga in punctul asta, fara sa vorbeasca cu tine despre asta.

| KlausEdward explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt cel căruia nu ii place subiectul asta pentru ca regret lucrurile facute și nu îmi place sa o vad plângând de fiecare data când vine subiectul.

| NarcisIfrim a răspuns:

Edi,prietene,asa o sa se intample toata relatia,subiectul acesta nu va muri niciodata.A trada o persoana e ca si cum i-ai lua inima si a taia din ea bucati mici si dupa le arunci pe jos.
Ea te-a iertat,dar e usor sa ierti mai greu e sa castigi increderea inapoi,greu se castiga increderea,usor se pierde, ca si banii greu ii castigi, usor se duc.e simplu
ai o comoara de fata langa tine, care zi si noapte sta cu frica ca tu vei pleca din nou, vei insela din nou
castiga incredea asta e tot.e singura ta tema cat va dura relatia asta.

| NevverGhost a răspuns:

S-a despartit de tine, cauta altceva sa **** happy

| FDJYHRF a răspuns:

Cred ca se simte tradata. Asa ceva nu se iarta indiferent de cat timp trece... Daca a rezistat atat sigur inca te iubeste dar nu are incredere in tine