| FulgerMcQueeN a întrebat:

am placa de baza ( http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E1681 3157146 ) - mariti imaginea pentru mufele audio. Si am un sistem 5.1 care are o mufa verde, una roz, si una neagra (care ar veni in locul celei albastre). Dati'mi niste informatii despre un adaptor si cum sail pun, va rooog. Si am mai auzit alta varianta, cum ca as putea sa,, transform" mufa albastra de la niste setari sa mearga cu mufa neagra ( sa fie compatibile ) sau sa,, transform mufa roz ( de la microfon). Va implooooooor. Ori adaptor (cu detalii clare) ori,, Transformarea "

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai verde e pentru boxe si aia roz/rosie pentru microfon... celalalta e pentru sistem audio zic eu

baga microfonul in aia roz/rosie aia e pentru microfon si aia verde pentru boxe normale 2 boxe adica, nu exista astfel de adaptor.

| FulgerMcQueeN explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca mai am 3 boxe ca nu se aud... si m-am interesat de astfel de adaptoare si de asa numita transformare dar nu a gasit detaliat... Oricum MS!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru FulgerMcQueeN):

Te-ai gandit ca placa ta de baza nu are placa de sunet sistem 5:1 inclus? si are doar 2.0? adica doar 2 boxe pc sau casti? eu cred ca asta e cauza happy nu ai placa de sunet dedicata, adica sa cumperi separat placa hd 7.1 sau 5.1 si sa o montezi tu.

| NewTerminator a răspuns:

Poti puri si simplu sa o pui pe cea neagra in cea albastra se mai intaple sa nu se respecte culorile standard da n-am inceles la ce te referi can spui ca ai un sistem 5.1