| CerceluşulAlb a întrebat:

am si eu nevoie de un mic sfat. am fost cu prietenii la munte 2 saptamani cu cortul si acolo am cunoscut un baiat super de treaba, super dulce si amabil si tot ce vreti. ne-am indragostit, ne-am sarutat, dar nu mai mult. cand a trebuit sa plec, ne-a parut foarte rau ca ne despartim, dar nu prea aveam ce face. eu sunt din slatina, el din craiova. dar mi-a venit ideea sa plec intr-o zi de week-end la el la craiova. am facut rost de programul masinilor si am planuit totul, ma voi intoarce acasa in aceeasi zi. parintii mei nu stiu de asta, dar nici nu vreau sa le zic, pentru ca nu vor fi de acord. le voi zice ca plec in craiova cu niste colegi la mall. am vorbit cu parintii despre mall si au zis ca ma lasa fara probleme. credeti ca as putea intampina vreo dificultate? banii nu sunt o problema, am cativa bani pusi special pentru calatorii neasteptate. el a zis ca inca ma iubeste, iar eu simt la fel. vreun sfat? ar merita?

3 răspunsuri:
| mada1414 a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa vorbesti cu parintii tai despre asta(cu care te intelegi cel mai bine, de obicei mama) si sa ii spui de situatie si poate te-ar ajuta cu ceva sfaturi sau altceva...si stii sigur ca te iubeste?,ti-a demonstrat sau doar ti-a zis(daca doar ti-a zis n-ai de unde sa stii daca e adevarat sau nu, ar trebui sa-ti demonstreze)adica eu zic ca baiatul ar trebui sa vina la tine nu invers iar faza cu planul asta nu e asa rea adica poti sa ii spui parintelui acum sau dupa e alegera ta dar iti zic eu din proprie experienta ca tot se va afla(nimeni nu te cunoaste mai bine decat parintii tai)... sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu, FUNDA?

| ριѕιcυтzα a răspuns:

I dont speak tiganeste bine deci parintzi tai stiu totul ei fac regula si eu am un gagik si mai mistotonguetongue:pe pop dolce edy.

| daianade a răspuns:

Da merita atat timp cat amundoi simtiti acelasi lucru dar nu te grabii ianinte de al cunoaste mai bine ca pe urma o sa regreti si nu te increde niciodata pe deplin intr-un baiat.