| Cornel66 a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu nevoie de un sfat.Cum sa ma MATURIZEZ? Adica am 14 ani si vreau si eu sa am un comprtament cat de cat a barbat sa nu mai fiu copilaros!

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Mai bine te bucuri de copilarie, cat timp o mai ai, de maturizare vei avea destul timp in viata.Cat esti copil, incepi sa te maturizezi, dar, vei reusi cu adevarat, odata ce vei da piept cu viata reala. Mai bine te bucuri de viata. happy Bafta!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai 14 ani man, logic ca esti copilaros, experientele vieti te vor maturiza

| SaintBernard a răspuns:

Citeste. Cat mai mult. Gaseste un subiect care te fascineaza si citeste mult! Asta iti maturizeaza gandirea. In rest, daca vrtei maturitate, gaseste-ti responsabilitati. Sfatul meu e sa te comporti matur si civilizat, dar sa-ti pastrezi entuziasmul copilaresc!

| xteeay a răspuns:

De ce ai vrea sa te maturizezi de acum? Eu zic sa iti traiesti copilaria, ai timp suficient dupa 18 ani sa fi matur happy

Răspuns utilizator avertizat
| Taduic a răspuns:

Izolează partea copilăroasă undeva în creierul tău și uită de ea. Restul vine de la sine, treptat.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca intr-un timp nu prea lung vei incepe sa te maturizezi corporal vorbind si apoi mental. Cauta sa citesti mai mult poate sa faci mai mult sport. si sa ti faci preocupari de oameni mari.

| Misfits a răspuns:

Bate pe cineva.