| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut TPU! Am si eu nevoie de un sfat. Eu am 20 de ani. O cunostinta isi tine nunta vara asta si azi a mers sa cheme oamenii la nunta. A chemat toti prietenii mei, mai putin pe mine. Asta se datoreaza probabil faptului ca unchiul meu s-a certat ani la rand cu mama celui care are nunta. Chestia este ca eu ma simt foarte prost fiindca chiar voiam sa merg și mai ales fiindca merg toti prietenii mei, mai putin eu. Nu vreau sa sufar consecintele a ceea ce nu am făcut. Ce ar trebui să fac? Țin sa mentionez ca eu nu vorbesc foarte mult cu baiatul ala fiindca ne intalnim foarte rar, dar mereu ne salutam si nu avem nicio problema.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E simplu: nu te-a chemat, nu mergi - inseamnă că nu te vrea acolo. Nu-i bai. Tu să fii sănătos

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E și mâine o zi.
Locuiesti undeva la țară, unde toti sătenii, indiferent cât de apropiati sunt, participă la nunti si la inmormantări, angro?
De ce atâtea așteptări? De obicei, îți inviti familia, rudele, colegii, prietenii apropiați, nu pe cei cu care abia te intâlnești și ați lăsat loc doar de "bună ziua".

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai nu te duci și aia e.
Nu te poți autoinvita singur.

| timidu89 a răspuns:

Asa si care e problema? Nu era obligat sa te invite daca rar va vedeti. Eu nu am fost invitat de un prieten din copilarie la nunta. Te dau banii afara din casa de te vaiti atat? Eu sa nu aud de petreceri sau nunti, nu mi-au placut niciodata.

| Nuda230 a răspuns:

Nu mergi si asta basta aș as face eu happy