| 002agentsafieluat a întrebat:

am si eu o dilema, daca ma puteti ajuta, doar daca puteti: Eu sunt pasionat de Limba Romana dar mai mult sunt,, axat" pe lumea Fantasy(Fantezie), Mitologie, Istorie... idolul meu ( cum alti copii / adolescenti / chiar si adulti il au pe: Bat-man, Superman si alte personalitati care au intrat in,, istorie"), eu il am pe: J.R.R Tolkie >-- Creeatorul / Autorul mai multor volume de poezii / carti, ex: Hobbitul, Stapanul Inelelor ( preferatele mele ), eu am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil: matematica-informatica, si am note de 8-9 si bacu sper sa-l iau cu peste 8, 00, intrebarea mea este: eu as vrea sa lucrez in domenii de cultura / creatii de filme/desene/Jocuri Video, ce facultatea ar trebui sa fac ( am idei despre filme / desene.am concepte, am scris o carte cu numele:,, Lordul Vaurtgon" ( fantasy ) cu diferite specii de creaturi de la oameni, orci, elfi, trolli, dwarf, gnomi, undead, si,, carausi" Tauri ( Tauren ) am primit diferite premii si laude pentru carte si chiar bagata in biblitoteca scolii, dar nu stiu ce faculttate sa aleg sa fac ceea ce imi place..nu cred ca exista asa ceva, a murit lumea aceea a cartiilor si a fanteziilor..si nu cred ca merita o facultate in domeniul acesta..care sa aduca si venituri..cine imi poate da o sugestie / indrumare, ii dau funda cu mare placere, va multumesc foarte mult! Ma pasioneaza foarte mult si Programarea in anumite limbaje de programare gen: C/C++/Java dar si programe 3d ( 3ds max, maya, Unity, Photoshop ) si am citit si fac articole despre compania de jocuri: Blizzard, Ubisoft si nu stiu unde sa ma duc la o facultate sa..lucrez in aceste domeni ..departe de tara asta..care nu ofera absolut nimica...

1 răspuns:
| bobbyjah a răspuns:

In primul rand, tara asta are de oferit multe, trebuie sa te uiti unde trebuie big grin Atat timp cat ai pasiune, poti face orice unde vrei tu.In opinia mea, ai putea urma o facultate de arte frumoase, acolo poti face mai multe chestii.Insa sunt sigura ca indiferent de alegere te vei descurca, doar urmeza-ti calea si ai grija sa-ti placa big grin