| gamedoronnot a întrebat:

am si eu o intrebare : care este diferenta intre Game Developer si Game Programmer? de ex: C, C++ Video Game Developer si Game Programmer, car este diferenta intre cele 2! dau funda funda multumesc mult!, si care este considerata mai usoara. daca ma puteti ajuta.dau funda multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu este nicio diferenta. un game developer e posibil sa aiba ceva mai multe atributiuni legate de scenarii, personaje etc si sa nu se ocupe efectiv de scrierea codului.

1 răspuns:
| SerafimHD a răspuns:

Teoretic nu este nicio diferenta. un game developer e posibil sa aiba ceva mai multe atributiuni legate de scenarii, personaje etc si sa nu se ocupe efectiv de scrierea codului.