| no1cares a întrebat:

am si eu o intrebare
cum pot slabi... fara diete,,, pentru ca nu prea am timp de ele

Răspuns Câştigător
| Ramooon a răspuns:

Pentru diete nu trebuie sa ai timp, dar pentru tine da, nu incerca cu o dieta in adevaratul sens al cuvantului insa mananca cu atentie si in mod cumpatat, nu profita de alimente grase si incearca pe cat posibil sa inlocuiesti o gustare gen snacks cu un fruct. Exercitile fizice sunt foarte importante, daca nu ai timp nici de ele, efort, curatenie in casa, urci cobori scarile, renunti la lift, daca stai la bloc, mergi si u pe jos pana la scoala, servici. incepe cu lucruri marunte, si apoi impuneti un oarecare program care sa te multumeasca. Pastilele te ajuta pe moment, sunt rapide, insa te nenerocesc dupa aia, am cel putin trei prietene care au incercat cu diferite pastile, de slabit au slabit insa s-au ingrasat la loc chiar mai rau. Persoanele care au tendinta de ingrasare trebuie sa aiba mereu grija de ele, din pacate asta este ciclul vieti, nu renunti la tot ce iti place, insa renunti sa te mai conduca poftele, le impui lor un program. Bafta

3 răspunsuri:
| baal24 a răspuns:

Alearga 30 de minute in fiecare zi sau ia-ti o bicicleta magnetica si foloseste-o cam o ora in fiecare zi. Daca reduci si zaharurile procesate (sucuri, dulciuri) cat timp faci asta, rezultatele vor fi chiar spectaculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomene, bicicleta, inot, fructe multe.

| kappy182 a răspuns:

O metoda ar fi sa bei ceai de slabit sau pastile, dar iti vor face rau.si fara dieta nu cred ca poti sa slabesti.eu daca as fii gras, as tine orice dieta numai sa slabesc deoarece este in joc sanatatea mea.ar trebui sa te gandesti si la asta si sa iti faci timp pentru sanatate deoarece e cea mai importanta in viata.