| Gambrion002 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi: sunt baiat am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si sunt pasionat de Informatica si as vrea sa devin Programator / Software Enginerring la companiile de jocuri respectiv filme..si intrebarea mea este: eu am medii de 7-8 si in clasa a-9-a mi-a iesit media 7, 90 am sanse sa aplic la o facultate de informatica din tara unde este si buna facultatea / as vrea sa dedic tot ce e mai bun din mine sa devin ceva in viata asta.ce parere aveti dau funda? //aa si matematica stiu dar nu stiu de 9-10 stiu de 7 si 8 are rost sa fac informatica // nu fac fata? ...astept niste raspunsuri.// eu stiu deja C++/C/Java precum si programele video/modelari/texturari ( maya / photoshop / 3ds max / unity 3D game ) are rost? dau funda multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, tu îi urmezi în viaţă ceea ce crezi că poti face şi desigur să se câştige bine, este frumos ceea ce vrei tu, felicitări.

1 răspuns:
| Jijell a răspuns:

Daca stii de 7 si 8 "pe bune" la mate, fii fara grija si da la o facultate cu profil informatica. Oricum decizia o vei lua dupa Bac, daca iei si acolo minim 7 la mate fara sa copiezi, nu o sa ai probleme in facultate.